more_horiz

Sprawa Tomasza Lisa. Medioznawca: warto zastanowić się nad kulturą pracy w koncernach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 10:48
- Wszystkim odbiorcom i czytelnikom tygodnika wydaje się, że Tomasz Lis rozstał się z tytułem w trybie nagłym. Okazuje się jednak, że nie był to tryb nagły, ale bardzo z tym zwlekano - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr. hab. Hanna Karp, medioznawca.
Dr hab. Hanna Karp uważa, że sprawa związana z Tomasz Lisem ma dopiero swój początek
Dr hab. Hanna Karp uważa, że sprawa związana z Tomasz Lisem ma dopiero swój początekFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

Autor artykułu ws. Tomasza Lisa Szymon Jadczak napisał, że podwładni od lat mieli alarmować o przemocowych zachowaniach redaktora naczelnego "Newsweeka". Tomasz Lis pożegnał się z kierowaniem redakcją równo miesiąc temu. Właściciel tytułu - niemiecki koncern Ringier Axel Springer - rozwiązał umowę z dziennikarzem, nie podano jednak przyczyn zwolnienia. Sam zainteresowany nazywa te doniesienia "półprawdami".

Kultura pracy

Dr hab. Hanna Karp prognozuje, że sprawa związana z zachowaniem i działaniem Tomasza Lisa w tygodniku "Newsweek" jest dopiero na początkowym etapie. - Pan redaktor Tomasz Lis kategorycznie zaprzecza zarzutom. Mamy w tej chwili pojedynek osób z redakcji i redaktora naczelnego. Przed nami zapewne jeszcze wiele odsłon tego dramatu. Warto zaznaczyć, że koncern od jakiegoś czasu ma tego typu duże problemy - powiedziała. 

- Warto przy tym zastanowić się nad kulturą pracy w tych korporacjach medialnych. Zwłaszcza, że takie rzeczy dzieją się w rodzimej redakcji "Bilda" - dodała.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczyła także, że problem mobbingu jest bardzo trudny do udowodnienia i w związku z tym proces jego wyjaśniania może trwać długo. - Wszystkim odbiorcom i czytelnikom tygodnika wydaje się, że Tomasz Lis rozstał się z tytułem w trybie nagłym. Okazuje się jednak, że nie był to tryb nagły, ale bardzo z tym zwlekano. Sprawy mobbingu są trudne do udowodnienia na każdym polu - powiedziała.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
09:39 PR24_mp3 2022_06_27-10-07-30.mp3 Dr hab. Hanna Karp o sprawie Tomasza Lisa (Gość PR24)

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: dr hab. Hanna Karp (medioznawca)
Data emisji: 27.06.2022
Godzina emisji: 10.07

dz

Zobacz także

Zobacz także