more_horiz

Tusk odwołuje się do Boga. Ks. Oko: sprzeciwia się w twarz Janowi Pawłowi II

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 11:35
- On (Donald Tusk - przyp. red.) jest zdecydowany realizować program Brukseli i Berlina, który jest fanatycznie genderowy. Gender jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr hab. Dariusz Oko (UPJP II w Krakowie).
Ks. Oko: Tusk zdecydowany realizować program Brukseli i Berlina
Ks. Oko: Tusk zdecydowany realizować program Brukseli i BerlinaFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

W sobotę (02.07) w Radomiu odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. - Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS - oświadczył Donald Tusk.

Do wypowiedzi szefa PO odniósł się ks. dr hab. Dariusz Oko. - Te słowa są dla mnie wstrząsające jako dla księdza, ale też jako profesora filozofii, który zawodowo zajmuję się poprawnością myślenia. (...) Mówić takie słowa, a potem powoływać się na Boga - to jest straszne - ocenił.    

- Dla mnie przerażające jest to, że polityk najwyższego szczebla może mówić takie rzeczy, a tym samym sam sobie zaprzeczać. To jest podobna sytuacja do tej sprzed lat, kiedy ten człowiek mówił, że "ważne dla niego jest bycie premierem ponad wszelkie urzędy europejskie", a wkrótce potem porzucił ten urząd dla... stanowiska europejskiego - dodał filozof. 

Warto przypomnieć, że jeszcze rok temu jeden z czołowych polityków największej partii opozycyjnej wzywał do "opiłowania katolików z pewnych przywilejów".   

Duchowny skomentował również najnowsze postulaty wyborcze PO dotyczące legalizacji aborcji. - Partia pana Tuska popiera gender, popiera aborcję, co jest absolutnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Oni w ten sposób w twarz sprzeciwiają się św. Janowi Pawłowi II, który tak bardzo bronił nienarodzonych przed aborcją - przypomniał gość audycji.  

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:50 PR24_mp3 2022_07_04-10-37-27.mp3 Ks. dr hab. Dariusz Oko o kontrowersyjnej wypowiedzi Donalda Tuska ("Temat dnia/Gość PR24")

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: ks. dr hab. Dariusz Oko (UPJP II w Krakowie)

Data emisji: 04.07.2022

Godzina emisji: 10.37

kmp

Zobacz także

Zobacz także