more_horiz

Bogdan Pęk o wywiadzie gen. Piotra Pytla: powinien stanąć przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 10:25
- Jeśli oficer, który związany jest różnymi przysięgami prawnymi i formalnymi w ten sposób się wypowiada, to powinien stanąć za to przed sądem. Nie tylko za to co czynił wcześniej, ale za sam fakt siania takiej propagandy - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były europoseł PiS.
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: senat.gov.pl

Gen. Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) w ostatnim wywiadzie z "Gazetą Wyborczą" wskazał, że "Rosja już tu jest, a jej największym sukcesem w Polsce jest PiS". Zasugerował tym samym, że Rosja poprzez partię rządzącą realizuje w Polsce swoje interesy.

"Powinien stanąć przed sądem"

Do słów byłego szefa SKW odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 Bogdan Pęk. Jak zaznaczył były europoseł Prawa i Sprawiedliwości, "jeśli oficer, który związany jest różnymi przysięgami prawnymi i formalnymi w ten sposób się wypowiada, to powinien stanąć za to przed sądem". - Nie tylko za to co czynił wcześniej, ale za sam fakt siania takiej propagandy - podkreślił.

Zaznaczył, że wypowiedź gen. Piotra Pytla "stanowi sabotaż ideowo-propagandowy, mający na celu świadome osłabianie zdolności państwa polskiego do uzyskiwania na arenie międzynarodowej własnych celów i osłabianie więzi z naszymi podstawowymi sojusznikami". - Jest to wbijanie klina między nas a Ukrainę - zaznaczył i dodał, że "jeżeli oficer Wojska Polskiego, który osiągnął stopień generała pozwala sobie na tego rodzaju wypowiedzi, to to wszystko razem zaczyna się spinać". 

Powiedział także, że "jesteśmy w trakcie wojny". - Wojny o władze w Polsce, wojny, która zdecyduje o tym, czy suwerenne Polska będzie rozumiana jako podmiot niezależny, zdolny do wypełniania podstawowych funkcji wobec własnego narodu bez nacisków, bez kontroli i bez zniewolenia - wskazał.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:52 9.35.mp3 Bogdan Pęk: gen. Piotr Pytel powinien stanąć przed sądem (Polskie Radio 24)

***

Audycja "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń

GośćBogdan Pęk, były europoseł PiS

Data emisji: 12.09.2022

Godz. emisji: 9.43

jb

Zobacz także

Zobacz także