more_horiz
Section05

Temat dnia/Gość PR24

Następny odcinek audycji dnia 08.06.2023 o godzinie 06:05 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
23'32 "Sztuczna inteligencja nie jest demokratyczna". Dr Maciej Kawecki krytycznie o apelu Elona Muska 01.04.2023 Elon Musk zaapelował w liście otwartym o pilne zatrzymanie prac nad rozwojem sztucznej inteligencji, w tym botami w rodzaju ChatGPT, który "wyrwał się spod kontroli". Wsparł go m.in. Steve Wozniak, współzałożyciel Apple. - Najpewniej stoi za tym interes biznesowy. Dlatego najsłabszą stroną tego apelu jest fakt, że podpisał do Elon Musk- mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Kawecki z Instytut Lema. 
22'53 Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji 27.03.2023 Polonia z Mersin i Polskie Towarzystwo Terapii EMDR prowadzi akcję pomocy mieszkańcom Hatay (Iskendrun i Antiochia) w Turcji dotkniętym trzęsieniem ziemi. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Maciej Sokołowski, koordynator akcji pomocowej dla ludności z regionu Hatay.
24'39 Wyzwania transformacji klimatycznej i energetycznej 27.03.2023 Gościem Piotra Węża był prof. Grzegorz Tchorek, kierownik Katedry Gospodarki Narodowej Uniwersytetu Warszawskiego.
22'37 Prof. Eryk Łon o kryzysie banków 27.03.2023 W ostatnich dwóch tygodniach doszło do upadków czterech banków. W USA działalność zakończyły Silicon Valley Bank (SVB) i Signature Bank (SB). Upadł też mniejszy Silvergate Bank. Natomiast w Szwajcarii połączyły się dwa największe banki: UBS przejął Credit Suisse. Jak kryzys banków odbiją się na rynkach finansowych i giełdach? Gościem Piotra Węża był prof. Eryk Łon z Uniwersytetu Ekonomicznego, były członek Rady Polityki Pieniężnej. 
25'18 Działalność III sektora w Polsce. Wojciech Kaczmarczyk: skala rządowej pomocy jest ogromna 30.01.2023 Jaka jest kondycja III sektora w Polsce? Jak wygląda jego działalność? Jake są jego problemy i jak wygląda jego finansowanie? Organizacje pożytku publicznego żyją z darowizn, z dofinansowań rządowych i z przekazywanego przez obywateli odpisu od podatku. Dotąd był to 1 proc. podatku, od tego roku można przekazywać 1,5 proc. podatku. W Polskim Radiu 24 o sytuacji polskich organizacji pożytku publicznego mówił Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Section07
O audycji

Ciekawi goście, bieżące tematy...

.