more_horiz

Krzysztof Kossowski: PolskieRadio24.pl to newsy i publicystyka w jednym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 10:56
- Nowy portal informacyjny polskieradio24.pl rusza już o północy z piątku na sobotę. Wszystkie treści newsowe, informacyjne i publicystyka będą zebrane w jednym miejscu - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Kossowski, wicedyrektor portalu polskieradio.pl.
Audio
  • 31.08.18 Krzysztof Kossowski o nowym portalu informacyjnym polskieradio24.pl (PR24)
Krzysztof Kossowski
Krzysztof KossowskiFoto: PR

1 września Polskie Radio uruchomi w oddzielnej domenie portal informacyjny polskieradio24.pl, który połączy publicystykę z anteną PR24 oraz newsów z redakcji online. Strona główna Polskieradio24.pl ma układ kafelkowy, a newsy uszeregowane są w rzędzie po trzy lub cztery. Witryna w pełni dopasowuje się do szerokości ekranu, na którym ją przeglądamy. Dominuje na niej kolor czerwony, który nawiązuje do logotypu rozgłośni Polskie Radio 24.

- Portal będzie w ścisłym związku z anteną informacyjną. Chcemy, by te dwa narzędzia się uzupełniały. Na portalu bardzo szybko mogą pojawić się informacje, newsy depeszowe a na antenie mamy od razu komentarz do tej informacji - podkreślił Krzysztof Kossowski. 

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że we współczesnych mediach elektronicznych liczy się prędkość przekazywania wiadomości. - Trzeba być na czas i trzymać rękę na pulsie. Szukamy zawsze czegoś, co wyróżni nas spośród innych portali. Mamy coś, czego inni nie mają: publicystykę z anten, komentarze, analizy, debaty z ekspertami. To są treści unikalne, którymi staramy się uzupełniać depesze – zaznaczył.

Krzysztof Kossowski przypomniał, że w nowej odsłonie nie zabraknie flagowych audycji Polskiego Radia, czyli "Sygnałów dnia", "Salon politycznego Trójki", "Debaty dnia", "W samo południe".  

Zastępca szefa portalu mówił też o relacjach z obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. - 1 września portal cały dzień będzie prowadził relację tekstową z udziałem multimediów. Wysyłamy dwie ekipy wyposażone w kamery: jedną na Westerplatte, drugą do Tczewa. Po południu zrelacjonujemy uroczystości z Warszawy. Ruszymy też z akcją "#1939NigdyWięcej". Chcemy spojrzeć na aspekt historyczny rocznicy wybuchu II Wojny Światowej a z drugiej strony popatrzeć na to, gdzie Polska się znajduje po 79 latach – zakończył gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całym nagraniu.   

Audycję prowadził Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/ras

____________________ 

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 10:06

 

Zobacz także

Zobacz także