more_horiz

Andrzej Rafał Potocki: przywódcą bloku lewicowego jest Włodzimierz Czarzasty

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 14:28
- Opozycja nie potrzebnie aż tak rodziela szaty nad upadkiem koalicji. Ten lewicowy twór jest dla opozycji optymalny. Wyborcy będą mieli jasność na kogo głosować i rozdział lewicy, PSL i Koalicji Obywatelskiej to umożliwia - powiedział Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". Gościem audycji był także Adam Ostolski z "Krytyki Politycznej".
Audio
  • 21.07.2019 Andrzej Rafał Potocki i Adam Ostolski mówią o bloku koalicji lewicowej
Adrian Zandberg (SLD), Robert Biedroń (Wiosna), Włodzimierz Czarzasty (SLD)
Adrian Zandberg (SLD), Robert Biedroń (Wiosna), Włodzimierz Czarzasty (SLD)Foto: PAP/Marcin Obara

Andrzej Rafał Potocki przyznał, że projekt budowy koalicji na gruncie odsunięcia od władzy PiS kompletnie upadł. - Runęła narracja opozycji budowana na "antyPiSizmie". Okazało się, że interesy partyjne wzięły górę i cała retoryka walki straciła na znaczeniu - powiedział. 

lewica pap 1200.jpg
Lewica się jednoczy. Jakub Majmurek: nie jest to małżeństwo z rozsądku, tylko z przymusu

Jego zdaniem niekwestionowanym liderem bloku lewicowego jest szef SLD. - Nie bez powodu Adrian Zandberg nie chciał łączyć się z SLD i powtarzał, że ta partia ma niewiele wspólnego z lewicą. Bez wątpienia przywódcą bloku lewicowego jest Włodzimierz Czarzasty. Od niego zależy czy uda się wszystkich trzymać w ryzach aż do wyborów - dodał.

Adam Ostolski wyraził zadowolenie z powstania lewicowej koalicji. - Opozycja podzieliła się sensownie, czyli po liniach programach. To, że lewica będzie mogła wystartować pod własnym szyldem to nie tylko dla lewicy, ale także dla Polski i demokracji bardzo dobra wiadomość - dodał. 

Zauważył też, że w ten sposób powstała zupełnie nowa alternatywa dla wyborców - Gdyby przyjrzeć się programom partii lewicowych, poziom zgodności wynosiłby ok. 80% i to w kwestiach fundamentalnych. Lewica krytykuje również PO za różne zaniechania. Bardzo ważne dla wyborców jest to, że mogą zagłosować na opozycyjną siłę, co nie oznacza powrotu do tego, co było za rządów PO. - podkreślił.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Magdalena Złotnicka.

PR24/pkr

-------------------

Data emisji: 21.07.2019

Godzina emisji: 10.06

Zobacz także

Zobacz także