more_horiz

Sakiewicz: opozycja i część mediów dały się łatwo zmanipulować Putinowi i Łukaszence

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 11:55
- Zdumiewa mnie to, że w Polsce jednak ciągle jest tak duża frakcja polityków i mediów, którymi tak łatwo można manipulować. Istotnym elementem jest to, że mamy do czynienia z ludźmi, których podpuszczają Putin i Łukaszenka - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Władysław Frasyniuk powiedział, że żołnierze, którzy nie wpuszczają do Polski imigrantów koczujących od strony białoruskiej przy granicy z naszym krajem, "nie służą państwu polskiemu - przeciwnie - plują na wartości, o które walczyli ich rodzice". Opozycjonista z czasów PRL nazwał też żołnierzy "śmieciami".

Marcin Romanowski 1200.jpg
Wiceminister sprawiedliwości: opozycja realizuje scenariusz napisany przez Łukaszenkę i Putina

Natomiast polskie służby zostały skrytykowane również przez niektórych przedstawicieli polskiej opozycji. Klaudia Jachira, na przykład, w mediach społecznościowych napisała, że "Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny".

Posłuchaj
23:21 PR24 2021_08_24-10-36-10.mp3 Tomasz Sakiewicz o kryzysie migracyjnym (Temat dnia)

- Pamiętamy, że bardzo wielu przedstawicieli dzisiejszej opozycji, kiedy był pierwszy kryzys uchodźczy, nawoływało do wpuszczenia migrantów do kraju. Oczywiście można uznać, że ktoś ma taką ideologię: że uszczęśliwi się świat, otwierając wszystkie granice. Ale skutki takiego działania będą koszmarne dla poszczególnych krajów. Natomiast są tu jeszcze dwa elementy polityczne, które są zupełnie karygodne - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz.

- Po pierwsze, uznaje się, że poprzez wywołanie zamętu w państwie polskim, atak na polskie wojsko, na Straż Graniczną, osłabi się pozycję rządu. Ten element jest bardzo silny - zaznaczył dziennikarz. 

Według niego drugim istotnym elementem jest to, że "mamy do czynienia z ludźmi, których podpuszczają Putin i Łukaszenka". 

Czytaj także:

- Zdumiewa mnie skala tego: że w Polsce jednak ciągle jest tak duża frakcja polityków i mediów, którymi tak łatwo można manipulować - podsumował Tomasz Sakiewicz.

Więcej w nagraniu.

* * *

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska")

Data emisji: 24.08.2021

Godzina emisji: 10.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także