more_horiz

"Dobry dzień dla polskiej wsi". Sławomir Skwarek o konwencji PiS poświęconej wsparciu dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 17:17
- Na konwencji padło wiele korzystnych zapowiedzi dla polskiej wsi. Mnie, jako mieszkańca Lubelszczyzny, szczególnie cieszy, że dopłaty dla rolników będą kierowane do małych i średnich gospodarstw - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Skwarek, poseł PiS.
Sławomir Skwarek
Sławomir SkwarekFoto: GRZEGORZ KRZYŻEWSKI/FORUM

1200 jarosław kaczyński  tt.jpg
Walka z ASF, odszkodowania, sprzedaż bezpośrednia. Prezes PiS zapowiada ułatwienia dla rolników

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w sobotę w Przysusze (woj. mazowieckie) dotyczyła problemów polskiej wsi. Przedstawiono na niej "7 spraw dla polskiej wsi", które uwzględniono w rządowym programie Polski Ład. Wśród nich znalazły się m.in. dopłaty powyżej średniej unijnej dla małych i średnich gospodarstw, nowy system ubezpieczeń upraw czy 4,5 mld z budżetu na odbudowę polskiego przetwórstwa.

O rządowych propozycjach dla rolników mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Skwarek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Posłuchaj
21:52 _PR24_AAC 2021_10_09-16-35-30.mp3 Sławomir Skwarek o rządowym programie dla polskiej wsi (Temat dnia/Gość PR24)

- Dziś jest dobry dzień dla polskiej wsi. Na konwencji padło wiele korzystnych zapowiedzi dla rolników - ocenił. Wśród nich wymienił dopłaty bezpośrednie dla rolników. - Mnie szczególnie cieszy, jako mieszkańca Lubelszczyzny, że te dopłaty będą kierowane do małych i średnich gospodarstw do 50 ha. Jak zapowiedział premier, niektóre dopłaty - przy spełnieniu odpowiednich warunków - mogą być nawet wyższe niż w Unii Europejskiej - mówił gość PR24.

Podkreślił też, że do polepszenia sytuacji na wsi przyczyniło się wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. - Polscy rolnicy dużo skorzystali na przystąpieniu do UE, życie na polskiej wsi zdecydowanie się polepszyło - ocenił. 

Zwrócił uwagę na propozycję wprowadzenia nowego systemu ubezpieczeń upraw. - To jest bardzo ważne, bo praca rolnicza, jak rzadko która praca, jest uzależniona od warunków pogodowych - zaznaczył Skwarek. 

Parlamentarzysta stwierdził też, że rolnicy "bardzo dobrze pamiętają, jak złą politykę dla polskiej wsi prowadzono przed 2015 r.". 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: Sławomir Skwarek (PiS)

Data emisji: 09.10.2021

Godz. emisji: 16.35

kp

Zobacz także

Zobacz także