more_horiz

Marian Kowalski: podwładni Tuska powinni odpowiedzieć za działania wobec Marszów Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:33
- Cały czas apeluję, zwłaszcza do posłów Konfederacji, żeby wnieśli wreszcie interpelację poselską i zażądali od obecnego szefa MSWiA przedstawienia dokumentów pokazujących, jakich metod użyli podwładni Donalda Tuska do rozbijania Marszów Niepodległości w czasie rządów PO - powiedział w Polskim Radiu 24 komentator i publicysta Marian Kowalski.
Interwencja policji na Rondzie Waszyngtona podczas Marszu Niepodległości w 2014 roku
Interwencja policji na Rondzie Waszyngtona podczas Marszu Niepodległości w 2014 roku Foto: PAP / Tomasz Gzell

Gość PR24 podkreślił, że w czasie rządów Platformy Obywatelskiej, w trakcie odbywających się co roku Marszów Niepodległości, dochodziło do prowokacji oraz innych działań służb, które miały na celu m.in. spowodowanie zamieszek.

Marsz Niepodległości shutterstock-1200.jpg
"Marsz podległości już się odbył, teraz czas na Marsz Niepodległości". Kalinowski odpowiada Trzaskowskiemu

- Za rządów PO wobec uczestników Marszu Niepodległości były używane różne służby, w tym policja. I nikt nie podniósł za to odpowiedzialności - zaznaczył Marian Kowalski.

Posłuchaj
23:40 _PR24_AAC 2021_10_14-10-33-32.mp3 Marian Kowalski o Marszach Niepodległości (Temat dnia)

Jego zdaniem rządzący wówczas Polską obóz polityczny bardzo się bał Marszu. - Była to manifestacja patriotyczna przeciwko rządom Tuska i jego ekipy. Oni bardzo się tego bali. Dlatego wojowali z Marszem różnymi sposobami - powiedział. 

- Cały czas apeluję, zwłaszcza do posłów Konfederacji, żeby wnieśli wreszcie interpelację poselską i zażądali od obecnego szefa MSWiA przedstawienia dokumentów pokazujących jakich metod użyli podwładni Donalda Tuska do rozbijania Marszów Niepodległości za rządów PO - dodał rozmówca PR24. 

Według niego "byłby to bardzo mocny akcent pokazujący, że obecny rząd rzeczywiście chce się rozliczyć z cynicznym wykorzystywaniem służb mundurowych do rozbijania legalnych manifestacji przez ludzi Tuska".  

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marian Kowalski 

Data emisji: 14.10.2021

Godzina emisji: 10.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także