more_horiz

Wyszkowski: atmosfera na Marszu Niepodległości jest wspaniała. Gigantyczne tłumy roześmianych, radosnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 14:39
- Jestem po prostu szczęśliwy, że jestem na Marszu Niepodległości. Formuła marszu jest drugorzędną sprawą. Ważne jest to, że wszyscy polscy patrioci są dzisiaj razem i wspólnie odczuwają potrzebę obrony Polski przed zagrożeniami - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wyszkowski, opozycjonista z czasów PRL. 
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2021 na Rondzie Dmowskiego
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2021 na Rondzie DmowskiegoFoto: PAP/Leszek Szymański

Audycja, której gościem był Krzysztof Wyszkowski, opozycjonista z czasów PRL, biorący udział w dzisiejszym Marszu Niepodległości w Warszawie, poświęcona była właśnie temu wydarzeniu. 

1200 (2).jpg
Obchody 11 listopada. W Warszawie ruszył Marsz Niepodległości [RELACJA]

- Atmosfera na Marszu Niepodległości jest wspaniała. Gigantyczne tłumy roześmianych, radosnych ludzi. Jest cudownie, prawdziwa atmosfera święta narodowego - relacjonował bezpośrednio z Marszu Niepodległości Krzysztof Wyszkowski.

- Nie zastanawiałem się nad organizacją, jestem po prostu szczęśliwy, że jestem na Marszu Niepodległości. Formuła marszu jest drugorzędną sprawą. Ważne jest to, że wszyscy polscy patrioci są dzisiaj razem i wspólnie odczuwają potrzebę obrony Polski przed zagrożeniami, tak jak wczoraj mówił Jarosław Kaczyński. Demonstracja patriotyzmu jest wspaniała i radosna - podkreślił.

Zobacz także:

Kiedy prowadzący audycję zapytał - dlaczego bierze udział w tym wydarzeniu, opozycjonista z czasów PRL stwierdził, że dlatego, iż kocha Warszawę. - Może jest to miasto postkomunistyczne, mimo dominacji Pałacu Kultury kocham to miasto. Moich dwóch synów urodziło się tutaj. Dobrze się tu czuję. Świętowanie niepodległości w rocznicę, kiedy to marszałek Piłsudski fundował Polską niepodległość, w tym miejscu jest odpowiednie - podsumował gość Polskiego Radia 24. 

Dodał, że "marszałek Piłsudski jest dziadkiem Solidarności, bo bez niego nie założyłbym Wolnych Związków Zawodowych w 1978 roku". - Bez niego nie byłoby tego wszystkiego, z czego się dzisiaj cieszymy - pokreślił.

- To wspaniałe, że to wszystko się udało i możemy cieszyć się oraz świętować ten cudowny dzień z tymi cudownymi ludźmi w tak wspaniałej atmosferze. Bronimy Polski i obronimy - mówił gość Tadeusza Płużańskiego.

Posłuchaj
16:32 PR24_AAC 2021_11_11-13-36-24.mp3 Gościem Polskiego Radia 24 był Krzysztof Wyszkowski, opozycjonista z czasów PRL

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański 

Gość: Krzysztof Wyszkowski (były opozycjonista) 

Data emisji: 11.11.2021

Godzina: 13:33

nj

Zobacz także

Zobacz także