more_horiz

"Ponad 16 tys. żołnierzy w akcji". Płk Pietrzak o działaniach wojsk operacyjnych i WOT na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 12:35
- Zdecydowana większość żołnierzy, którzy w tej chwili wykonują zadania na granicy, to żołnierze wojsk operacyjnych. Jest ich blisko 15 tys., a ponad tysiąc to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik WOT.
Patrol granic Polski
Patrol granic PolskiFoto: Twitter.com/@Straz_Graniczna

- Na granicy nie rozróżniamy wojsk operacyjnych czy Wojsk Obrony Terytorialnej, jeśli chodzi o realizację zadań. Natomiast ten zakres obowiązków może być inny - powiedział płk Marek Pietrzak.

granica 1200 pap (2).jpg
"Wyrażamy wdzięczność strzegącym naszych granic". Weterani walk o niepodległość dziękują

Dodał, że "zdecydowana większość żołnierzy, którzy w tej chwili wykonują zadania na granicy, to żołnierze wojsk operacyjnych. Jest ich blisko 15 tys., a ponad tysiąc to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej".

Czytaj także:

Podkreślił, że wojska operacyjne ponoszą znaczny ciężar, jeśli chodzi o działania związane z tym kryzysem. Zaznaczył jednak, że wykonują one swoje zadania głównie na linii granicy. - Tam jest ich największy wysiłek, a im głębiej cofamy się w kraj, tym większe jest zaangażowanie Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Dodał, że żołnierze WOT wykonują też działania na samej granicy. Wystawiają bezpośrednio posterunki czy za pośrednictwem dodatkowych sił, które delegowane były wczoraj wieczorem w Kuźnicy, ponieważ było tam zagrożenie siłowego przejścia granicy. - Stawiamy też maszty oświetleniowe, są patrole konne, jak i z wykorzystaniem łodzi, udzielamy wsparcia dla lokalnej ludności - mówił rzecznik WOT.

Posłuchaj
08:09 PR24_AAC 2021_11_15-10-35-24.mp3 Gościem Polskiego Radia 24 był płk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadziła: Michał Rachoń 

Gość: płk Marek Pietrzak (rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej)

Data emisji: 15.11.2021

Godzina: 10.33

nj

Zobacz także

Zobacz także