more_horiz

Tomasz Krupa o kryzysie na granicy: nie ma dnia, żebyśmy nie zatrzymywali kurierów

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 11:04
- Imigranci przewożeni są w przestrzeniach ładunkowych w warunkach urągających godności ludzkiej - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.
Patrole policji kontrolują samochody na drodze dojazdowej do strefy objętej stanem wyjątkowym
Patrole policji kontrolują samochody na drodze dojazdowej do strefy objętej stanem wyjątkowymFoto: twitter.com/podlaskaPolicja

Stan wyjatkowy na terenach przygranicznych będzie trwał do 2 grudnia. Funkcjonariusze policji, Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego pełnią służbę nie tylko przy samej granicy państwa, ale także na drogach i szlakach komunikacyjnych.

obozowisko 1200 pap.jpg
Nowe obozowisko przy granicy w Bruzgach. W rejonie koczuje około tysiąca migrantów

- Statystycznie nie ma dnia, żebyśmy nie zatrzymywali osób, które biorą udział w procederze pomocnictwa i nielegalnym przewożeniu migrantów w kierunku zachodniej granicy - powiedział Tomasz Krupa.

Posłuchaj
07:43 PR24_mp3 2021_11_18-10-10-31.mp3 Tomasz Krup, rzecznik podlaskiej policji o sytuacji na terenach przygranicznych (Temat dnia/Gość PR24) 

Podlaska policja w swoich mediach społecznościowych niemal codziennie publikuje materiały dotyczące zatrzymania samochodów transportowych, w których przewożeni są nielegalni imigranci. - Dla przemytników liczą się tylko pieniądze, które otrzymują od migrantów, którzy chcą się dostać do zachodniej granicy - ludzie są przewożeni w przestrzeniach ładunkowych w warunkach urągających godności ludzkiej - zauważył rzecznik.

Czytaj także:

Gość audycji opisał również sytuacje, do jakich dochodzi przy patrolowaniu odcinków granicy, gdzie po białoruskiej stronie znajdują się obozowiska, w których koczują migranci. Podkreślił, że dochodzi tam do ataków na funkcjonariuszy policji. - Agresja jest inspirowana przez reżim białoruski - dodał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Krupa (policja)

Data emisji: 18.11.2021

Godzina: 10.10

st/PAP

Zobacz także

Zobacz także