more_horiz

Oficer prasowy Straży Granicznej: walczymy z reżimem, nie z migrantami

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 11:06
- Cały czas widzimy funkcjonariuszy służb białoruskich, widać, że to zdarzenia inspirowane - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewelina Michalska z biura prasowego Komendy Głównej Straży Granicznej, pytana o próby forsowania polskiej granicy. Wszelkie zdarzenia odbywają się pod nadzorem służb białoruskich, jest to ewidentne. Widzimy, że walczymy z reżimem, nie z migrantami - dodała. 
Oficer prasowy SG powiedziała, że cały czas na granicy działają funkcjonariusze białoruskich służb
Oficer prasowy SG powiedziała, że cały czas na granicy działają funkcjonariusze białoruskich służb Foto: PAP/MON

Straż Graniczna odnotowała w środę 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy. W Czeremsze 232 osoby siłowo wkroczyły do Polski na odległość kilku, kilkunastu metrów. - Wszyscy zostali zatrzymani, próba została udaremniona. W wyniku tego zdarzenia pięć osób w złej kondycji trafiło do szpitali. Pozostali, w dobrym stanie, zostali odprowadzeni do linii granicy państwowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewelina Szczepańska z biura prasowego Komendy Głównej Straży Granicznej. 

"Walczymy z reżimem, nie z migrantami"

Pytana o udział służb białoruskich w procederze forsowania polskich granic, gość "Tematu dnia" przyznała, że "niestety, cały czas widzimy funkcjonariuszy służb białoruskich". - Widać, że to zdarzenia inspirowane. Cudzoziemcy mają niebezpieczne metalowe narzędzia do cięcia concertiny, mieli przygotowane wczoraj kłody do przerzucenia przez ogrodzenie tak, by możliwie je obniżyć, mieli też we wcześniejszych próbach platformy do przekraczania bariery - relacjonowała rozmówczyni Michała Rachonia. 

- Służby białoruskie używają laserów, by oślepić polskie służby. Wczoraj został użyty laser intensywnego koloru czerwonego, wcześniej były to zielone lasery, latarki, stroboskopy. Wszelkie zdarzenia odbywają się pod nadzorem służb białoruskich. Jest to ewidentne. Widzimy, że walczymy z reżimem, nie z migrantami - powiedziała oficer prasowy KG SG.

Posłuchaj
06:55 EwelinaSzczepanska SG[PR24]PR24 (mp3) 25 listopad 2021 10_22_10.mp3 Ewelina Szczepańska z biura prasowego Komendy Głównej SG: walczymy z reżimem, nie z migrantami. To ewidentne ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

Zobacz także rozmowę z dr. Andrzejem Anuszem w poranku "Polskiego Radia 24"

Czytaj także:

***

Audycja: "Temat dnia/ GośćPR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Ewelina Szczepańska (biuro prasowe Komendy Głównej Straży Granicznej)

Data emisji: 25.11.2021

Godzina emisji: 10.09


mbl

Zobacz także

Zobacz także