more_horiz

Robert Knap: Donald Tusk nie spełnił oczekiwań opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 15:11
- W powrocie Donalda Tuska chodziło o próbę zdyskredytowania polskiego rządu. Chyba nikt nie wierzył w to, że ten powrót mógłby cokolwiek zmienić w realiach wyborczych i politycznych w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Knap (TVP Info).
Robert Knap: Donald Tusk miał być nadzieją opozycji
Robert Knap: Donald Tusk miał być nadzieją opozycjiFoto: shutterstock.com/paparazzza

Lider PO w niedzielę w TVN24, odnosząc się do ewentualnych wcześniejszych wyborów, zaznaczył, że są one możliwe tylko wtedy, "kiedy PiS i Kaczyński skapitulują w sposób ostateczny". "To, że skapitulowali przed drożyzną i pandemią, to wiemy. Sami się do tego przyznają, ale czy są gotowi w związku z tym do wniosków ostatecznych, czyli do wcześniejszych wyborów - naprawdę nie wiem" - powiedział.

Zaznaczył, że wcześniejsze wybory byłyby "z całą pewnością lepsze dla Polski". "Wcale nie jestem pewien, czy lepsze dla opozycji, wcale nie jestem pewien, czy ja powinienem się modlić o wcześniejsze wybory, biorąc pod uwagę możliwe wyniki" - dodał Tusk.

Robert Knap komentował sytuację polityczną w kraju. - Donald Tusk miał być nadzieją opozycji, przede wszystkim Platformy Obywatelskiej. W połowie ub. roku miał przybyć na białym koniu i wyzwolić swoich uciśnionych współtowarzyszy z jarzma, które według nich mamy w Polsce - powiedział.

- Mam wrażenie, że Donald Tusk został trochę przymuszony do powrotu do Polski, nie bardzo chciał tu wracać i podejmować rękawicę. Pytanie, komu tak bardzo nie w smak było, że w Polsce funkcjonuje tak bardzo niezależny od wpływów eurokratów rząd. Na pewno nie zrobił tego nikt z kręgu polityki krajowej, nie chodziło też o ratowanie PO czy opozycji - dodał.

Jak stwierdził gość audycji, powrót Donalda Tuska niewiele zmienił sytuację opozycji. - Donald Tusk ciągle tkwi w epoce minionej, ma w głowie sposoby postępowania i narrację, którą stosował, zanim wyjechał z Polski, ale okazuje się, że to już nie jest to samo społeczeństwo co kiedyś, Polacy mają znacznie lepszy dostęp do informacji, także przez media społecznościowe, i szybciej porównują to, co jest w Polsce dziś istotne i ważne, a co jest tak naprawdę fake newsem. Donald Tusk nie spełnił oczekiwań. Stąd też słyszymy ze strony PSL czy Lewicy, że na wspólną listę nie ma co liczyć - komentował.

Posłuchaj

22:33 PR24_mp3 2022_01_04-13-35-25.mp3 Robert Knap o powrocie Donalda Tuska na krajową scenę polityczną (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Robert Knap

Data emisji: 04.01.2022

Godzina emisji: 13.35

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także