more_horiz

"Dalekie od stanu faktycznego". Kpt. Badowski o komunikatach Kremla

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 14:24
- Rosjanie będą wieścić zwycięstwo moskiewskiej ofensywy dyplomatycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 kpt. Tomasz Badowski, specjalista ds. bezpieczeństwa.
Zdaniem kpt. Tomasza Badowskiego co faktycznie przyniosły te rozmowy, to przekonamy się w ciągu kilkunastu dni lub kilku tygodni
Zdaniem kpt. Tomasza Badowskiego "co faktycznie przyniosły te rozmowy, to przekonamy się w ciągu kilkunastu dni lub kilku tygodni"Foto: shutterstock.com/Yuriy Shurchkov

Po rozmowach USA-Rosja Waszyngton wydał oficjalne komunikaty, ale przestrzegał także przed dezinformacją. - Nikt nie powinien być zaskoczony, jeśli Rosja będzie szerzyć fałszywe informacje na temat rozmów z USA i obietnic, których Stany Zjednoczone nie złożyły. - Wzywamy wszystkich, by nie dali się zwieść nieustającej dezinformacji Moskwy - oświadczył rzecznik Departament Stanu Ned Price.

Oznajmił także, że USA i ich sojusznicy z NATO porównują wnioski, jakie wyciągnęli z rozmów z Rosją, które odbyły się w tym tygodniu w Genewie i Brukseli, by ustalić, w jaki sposób najlepiej prowadzić dialog z Kremlem na temat Ukrainy. Zastrzegł jednak, że o ile dialog i dyplomacja są ważne, to Waszyngton musi przede wszystkim zobaczyć postępy w kontaktach z Rosją, a to może nastąpić tylko wtedy, gdy dojdzie do deeskalacji napięć.

- Co faktycznie przyniosły te rozmowy, to przekonamy się w ciągu kilkunastu dni lub kilku tygodni - zauważył kpt. Badowski. Zgodził się z opinią amerykańskiej dyplomacji, że komunikaty płynące ze strony Kremla "będą dalekie od stanu faktycznego". - Będą wieścić zwycięstwo moskiewskiej ofensywy dyplomatycznej, która trwa od połowy grudnia ub. roku - podkreślił.

Gość audycji przypomniał rosyjskie postulaty, które były formułowane na arenie międzynarodowej.

Posłuchaj
13:17 PR24_mp3 2022_01_14-13-33-12.mp3 Kpt. Tomasz Badowski o wnioskach z rozmów Rosji z zagranicznymi podmiotami i organizacjami (Temat dnia/Gość PR24) 

Czytaj także:

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Magdalena Złotnicka

Gość: kpt. Tomasz Badowski (specjalista ds. bezpieczeństwa)

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 13.33

st/PAP

Zobacz także

Zobacz także