more_horiz

Wiceszef MEiN: będziemy musieli podjąć działania, które częściowo ograniczą możliwość nauki zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 16:30
- W kontekście pandemii zależy nam na tym, by przedszkola i klasy od jeden do trzy jednak funkcjonowały normalnie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister w Ministerstwie Edukacji i Nauki. 
Tomasz Rzymkowski
Tomasz RzymkowskiFoto: PR24

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z przedstawicielami sił parlamentarnych na temat strategii dalszej walki z pandemią COVID-19. W spotkaniu w Kancelarii Premiera uczestniczyli członkowie rządu oraz politycy, zarówno koalicji, jak i opozycji. Prawo i Sprawiedliwość uważa, że spotkanie to okazja do wypracowania wspólnych rozwiązań. Natomiast główne siły opozycji - Koalicja Obywatelska i Lewica - zarzucają rządzącym pozorowanie działań w obliczu epidemii i uleganie tzw. antyszczepionkowcom.

- Nie uczestnicząc w spotkaniu, mogę wnioskować, że spotkaliśmy się z dwoma skrajnymi światopoglądami patrzenia na sytuację związaną z pandemią. Z jednej strony mamy bowiem stanowisko Konfederacji, która zjawisko bagatelizowała, a z drugiej są środowiska lewicowe, które z kolei chcą całkowitego zamordyzmu włącznie z obowiązkowymi szczepieniami dla wszystkich - mówił Tomasz Rzymkowski.

"Bezpieczny pobyt w szkole"

Mówiąc o nauce w szkołach w czasie pandemii COVID-19, przypomniał, że obecnie część uczniów kończy zimowy wypoczynek, inna część będzie go rozpoczynać. Liczba uczniów objętych kwarantanną powoli zbliża się do stanu sprzed 20 grudnia ubiegłego roku. Trwa w tej sprawie dyskusja Ministerstwa Edukacji i Nauki z Ministerstwem Zdrowia.

Czytaj także:

- Nam bardzo zależy na tym, by szkoły funkcjonowały w trybie stacjonarnym, (...) będziemy musieli podjąć jakieś działania, które częściowo ograniczą możliwość nauki zdalnej. Zależy nam przede wszystkim na tym, by rodzice tych dzieci, które wymagają opieki, mogli jednocześnie prowadzić normalne życie zawodowe. Chodzi o to, by pociechy ludzi, którzy służą np. w służbach mundurowych czy w ochronie zdrowia, mogły bezpiecznie zostać w przedszkolu i szkole - powiedział Tomasz Rzymkowski.


Posłuchaj
23:51 PR24_mp3 2022_01_25-15-33-21.mp3 T. Rzymkowski: liczba uczniów objętych kwarantanną powoli zbliża się do stanu sprzed 20 grudnia ubiegłego roku ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Tomasz Rzymkowski, wiceminister w Ministerstwie Edukacji i Nauki

Data emisji: 25.01.2022

Godzina: 15:33

Zobacz także

Zobacz także