more_horiz

"Gra inicjowana z Kremla". Marian Kowalski o doniesieniach o inwigilacji Pegasusem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 11:27
Gościem Michała Rachonia w Polskim Radiu 24 był komentator polityczny Marian Kowalski, który ocenił możliwy przebieg zapowiadanego na dzisiaj europarlamentarnego spotkania polityków frakcji EPL z ekspertami z Izraela w sprawie "skandalu dotyczącego oprogramowania szpiegującego Pegasus".
Marian Kowalski
Marian Kowalski Foto: PR24/AK

W Parlamencie Europejski odbędzie się dzisiaj wysłuchanie publiczne na temat "skandalu dotyczącego oprogramowania szpiegującego Pegasus". Organizatorem jest frakcja Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Lista państw, które mogły zakupić to oprogramowanie liczy 102 kraje.

Marian Kowalski ocenił, że sprawa inwigilacji może zostać wykorzystana do kolejnych ataków na Polskę. Zwrócił uwagę na to z jakich środowisk wywodzą się obecnie rządzący w Izraelu i jakie wpływy na ich kształtowanie miał Związek Sowiecki i współczesna Rosja. - Wiedzmy, że to jest gra inicjowana z Kremla - powiedział publicysta.

Czytaj także:

Więcej a nagraniu.

Posłuchaj
08:54 PR24_mp3 2022_02_10-10-49-09.mp3 Marian Kowalski o wysłuchaniu publicznym ws. Pegasusa w PE z udziałem ekspertów z Izraela (Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: Marian Kowalski

Data emisji: 10.02.2022

Godzina emisji: 10.49

st

Zobacz także

Zobacz także