more_horiz

"Reżim Putina ma swoich zwolenników". Jan Matkowski o wypowiedzi Henry'ego Kissingera

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 10:51
"Słowa byłego sekretarza świadczą o tym, że reżim Putina nie jest osamotniony i ma swoich zwolenników i sojuszników. Zarówno wśród biznesu i obecnych polityków, i przywódców europejskich, jak i wśród osób, które odgrywają ważną rolę w niektórych mocarstwach na świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Matkowski, wykładowca Politechniki Lwowskiej, działacz Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie.
Jan Matkowski: reżim Putina ma swoich zwolenników
Jan Matkowski: reżim Putina ma swoich zwolennikówFoto: Forum/Russian Foreign Ministry

Henry Kissinger uważa, że Ukraina powinna zgodzić się na oddanie części swojego terytorium, aby osiągnąć porozumienie pokojowe z Rosją i natychmiast zakończyć trwającą od trzech miesięcy wojnę. Pisze o tym amerykański "Newsweek", relacjonując wypowiedź byłego sekretarza stanu USA w Davos.

"Reżim Putina ma swoich zwolenników"

Do słów Henry'ego Kissingera odniósł się na antenie Polskiego Radia 24 Jan Matkowski. Świadczą one jego zdaniem "o tym, że reżim Putina i reżim rosyjski nie jest osamotniony na tym świecie i ma on swoich zwolenników i sojuszników". - Zarówno wśród biznesu i wśród obecnych polityków, i przywódców europejskich, jak i wśród osób, które odgrywają ważną rolę w niektórych mocarstwach na świecie - podkreślił.

- Słuchając wypowiedzi polityków rosyjskich, okazuje się, że oni czują się pewni siebie, uważają, że wojna, którą prowadzą, jest słuszna, i są przekonani, że kraje europejskie nie będą funkcjonowały normalnie bez ich surowców - ocenił. 

Jak zaznaczył, "na to składała się ich ciężka praca polegająca na tym, że przez ostatnie lata przekupywali polityków europejskich, tworząc różnorodne spółki państwowe z udziałem kapitału rosyjskiego". 


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:18 10.06.mp3 Jan Matkowski: reżim Putina ma swoich zwolenników (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Temat dnia/ Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Jan Matkowski, wykładowca Politechniki Lwowskiej, działacz Zjednoczenia Nauczycieli Polskich na Ukrainie

Data emisji: 25.05.2022

Godzina emisji: 10.06

jb

Zobacz także

Zobacz także