more_horiz

NSZZ "Solidarność" w obronie białoruskich związkowców. "Chcemy przypomnieć światu o cierpieniu na Białorusi"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 11:50
- Postaramy się przypomnieć światu, że nie tylko Ukraina cierpi przez najeźdźcę, ale pod butem swojego własnego satrapy cierpi także Białoruś - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Lewandowski (rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"). 
NSZZ Solidarność organizuje dziś o godz. 12:00 pikietę przeciwko szykanowaniu i aresztowaniu liderów wolnych białoruskich związków zawodowych
NSZZ "Solidarność" organizuje dziś o godz. 12:00 pikietę przeciwko szykanowaniu i aresztowaniu liderów wolnych białoruskich związków zawodowychFoto: Grabowski Foto / Shutterstock.com

NSZZ "Solidarność" organizuje dziś (8.06) o godz. 12:00 pikietę przeciwko szykanowaniu i aresztowaniu liderów wolnych białoruskich związków zawodowych, z udziałem przebywających w Polsce związkowców z Białorusi, którzy uciekli przed represjami reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Przypomnieć światu o białoruskim reżimie 

O szczegółach wydarzenia mówił w PR24 Marek Lewandowski, rzecznik prasowy "Solidarności". - Spotykamy się przed ambasadą Białorusi z wizerunkami liderów związkowych wolnych związków zawodowych w tym kraju. Postaramy się przypomnieć światu, że nie tylko Ukraina cierpi przez najeźdźcę, ale pod butem swojego własnego satrapy cierpi także Białoruś. O niej nie możemy zapominać - podkreślił. 

Gość audycji wyjaśnił również znaczenie przedsięwzięcia. - Głównym celem tej pikiety jest przede wszystkim przypomnienie Polakom, ale również, mam nadzieję, za pośrednictwem mediów - światu, że na Białorusi dzieje się bardzo źle, a Aleksander Łukaszenka sięga swoim zbrojnym ramieniem po kolejne grupy społeczne, które w jego ocenie śmią się przeciwstawić temu, co się dzieje na Białorusi - podkreślił rozmówca PR24.   

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
05:24 PR24 2022_06_08-11-06-28.mp3 Marek Lewandowski o pikiecie NSZZ "Solidarność" w obronie białoruskich opozycjonistów ("Temat dnia/Gość PR24")
 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Marek Lewandowski (rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność")

Data emisji: 8.06.2022

Godzina: 11.06

kmp

Zobacz także

Zobacz także