more_horiz

Marian Kowalski: Donald Tusk będzie grał na emocjach, nie ma nic do zaproponowania

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 11:08
- Głównym celem tzw. opozycji w Polsce jest przynajmniej osłabienie Polski. Największym marzeniem jest dojście do władzy i ciche wygaszenie państwa, co zresztą robili - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, komentator polityczny.
Marian Kowalski
Marian KowalskiFoto: PR24

- Sądzę, że Donald Tusk przygotowuje coś w rodzaju wojny domowej w Polsce. Że ten szok, wynikający z utraty władzy, doprowadził do jakichś zmian psychicznych i snucia planów, które z demokracją i praworządnością nie mają kompletnie nic wspólnego - skomentował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Bezpieczeństwo Polski

Ze słowami Jarosława Kaczyńskiego w pełni zgadza się Marian Kowalski, który twierdzi że trzeba je traktować dosłownie. - Działalność Donalda Tuska ma doprowadzić do takiej sytuacji, że konflikt pomiędzy PO a obozem rządzącym, przybierze jak najbardziej drastyczne formy. Wiemy np. o ranieniu pracownika Orlenu. Każdy wie, że była to sprawa o mocnym podłożu politycznym - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że działanie opozycji to m.in. efekt braku propozycji programowych. - Donald Tusk chce doprowadzić do takiej sytuacji, żeby komuś po stronie rządowej puściły nerwy i doszło np. do użycia policji wobec opozycji i żeby można było to pokazywać na świecie jako przejaw totalitarności rządu - ocenił.

- Były premier nie ma niczego do zaproponowania, więc będzie grał na emocjach - dodał.

Marian Kowalski podkreślił także, że obecnie musimy przygotowywać się do potencjalnej agresji ze wschodu. - Polska musi szykować się na najczarniejszy scenariusz. Stąd podniesienie rangi szefa MON w rządzie jest bardzo słuszne. Teraz priorytetem jest zabezpieczenie się przed atakiem zbrojnym ze strony rosyjskiej - powiedział.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:30 PR24_mp3 2022_06_23-10-33-57.mp3 Marian Kowalski o opozycji (Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marian Kowalski (komentator polityczny)

Data emisji: 23.06.2022

Godzina emisji: 10.33

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem