more_horiz

"Rosja jest wspólnym mianownikiem". Dominika Ćosić o szczycie NATO

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2022 11:20
- Podczas szczytu obecne są trzy bardzo ważne tematy: rozszerzenie NATO, nowa koncepcja strategiczna NATO oraz wzmacnianie wschodniej flanki. We wszystkich trzech tematach pojawia się Rosja w różnym kontekście - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, wysłanniczka TVP na szczyt NATO w Madrycie.
Dominika Ćosić:Rosja jest wspólnym mianownikiem szczytu NATO.
Dominika Ćosić: Rosja jest wspólnym mianownikiem szczytu NATO.Foto: PAP/EPA/Juan Carlos Hidalgo

W Madrycie trwa drugi dzień szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego. Podczas pierwszej sesji przywódcy państw NATO połączą się zdalnie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Druga sesja to spotkanie z przyszłymi krajami członkowskimi - Szwecją i Finlandią - oraz najbliższymi partnerami, między innymi Gruzją, Japonią czy Koreą.

"Rosja jest wspólnym mianownikiem"

Na antenie Polskiego Radia 24 o szczycie NATO mówiła wysłanniczka TVP do Madrytu, Dominika Ćosić. Podkreśliła, że "Rosja jest wspólnym mianownikiem, który łączy cały szczyt NATO".

- Są na nim bowiem trzy bardzo ważne tematy: rozszerzenie NATO, nowa koncepcja strategiczna NATO oraz wzmacnianie wschodniej flanki - przypomniała. - We wszystkich trzech tematach pojawia się Rosja w różnym kontekście - dodała.

"To wielka pomoc i wkład"

Wskazała, że "rozszerzenie NATO to bardzo ważna decyzja". - Wczorajsze udane negocjacje między Turcją, Finlandią a Szwecją są wielką pomocą i wielkim wkładem, którego nie wolno nie doceniać - oceniła.

- Dojście do kompromisu w tej kwestii nie było łatwe - zauważyła. - Przypomnijmy, że Turcja żądała tego, aby uznać kurdyjską partię za organizację terrorystyczną - wskazała.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:48 ciosic.mp3 Dominika Ćosić: Rosja jest wspólnym mianownikiem szczytu NATO (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Dominika Ćosić, wysłanniczka TVP na szczyt NATO w Madrycie

Data emisji: 29.06.2022

Godzina: 10.33


jb

Zobacz także

Zobacz także