more_horiz

Semka o słowach lidera PO: większość wyborców Tuska ma gdzieś Kościół

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 15:21
- Odnoszenie się do Kościoła to wydumana konstrukcja, ponieważ większość odbiorców Tuska to są ludzie, którzy gdzieś mają Kościół - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka ("DoRzeczy").
Piotr Semka
Piotr SemkaFoto: PR24

Podczas sobotniej konwencji w Radomiu lider PO Donald Tusk pytał, "czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść?".  - Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS - podkreślał. Przekonywał też, że na PiS, ze względu na politykę wobec kobiet, nie może głosować ktoś, kto ma córkę czy wnuczkę.

"Umiar i szacunek"

Na antenie Polskiego Radia 24 do słów o Kościele wypowiedzianych przez Donalda Tuska w sobotę odniósł się Piotr Semka. Jak wskazał, "zastanawiam się jaki elektorat miałby to kupować". - To jest tak, że albo się w ogóle nie dotyka spraw religijnych albo się ich dotyka z dużym umiarem i jakimś szacunkiem - podkreślił.

Zapytany o słowa Tuska w odniesieniu do jego fotografowanie się z szefową Strajku Kobiet, wskazał, że "to jest właśnie ta jego schizofrenia".

"Większość wyborców Tuska ma gdzieś Kościół"

Ocenił także, że "odnoszenie się do Kościoła to wydumana konstrukcja, ponieważ większość odbiorców Tuska to są ludzie, którzy gdzieś mają Kościół".

- Ten mityczny elektorat, który jest za Kościołem, ale chciałby żeby Kościół się nie mieszał do polityki, to jest taka figura, która pojawia się co rusz w jakichś badaniach - powiedział. Dodał, że "nie mam jednak poczucia, aby to była jakaś realna siła społeczna".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:10 Semka (1).mp3 Piotr Semka: większość wyborców Tuska ma gdzieś Kościół (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Antoni Trzmiel

Gość: Piotr Semka ("DoRzeczy")

Data emisji: 4.07.2022

Godzina emisji: 14.33


jb

Zobacz także

Zobacz także