more_horiz

Dawid Wildstein o aferze w gorzowskim WORD: niektóre samorządy robią co chcą i są bezkarne

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 11:27
- Upór jaki jest w samorządach przed działaniem władzy centralnej, wynika z tego, że systemy władzy samorządowej robią co chcą i są bezkarne - powiedział w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein. Gośćmi audycji byli także Angieszka Siewiereniuk-Maciorowska i Marek Jakubiak.
Zdaniem publicystów sytuacja w woj. lubuskim nie mówi dobrze o samorządach
Zdaniem publicystów sytuacja w woj. lubuskim nie mówi dobrze o samorządachFoto: Shutterstock/Robson90

"Gazeta Lubuska" poinformowała, że w weekend redakcja otrzymała pismo podpisane przez rzecznika zarządu województwa lubuskiego z żądaniem "weryfikacji zespołu" oraz oczekiwaniem zerwania współpracy z jednym z dziennikarzy. Rzecznik urzędu odniósł się do artykułów "GL" dotyczących, jak napisała redakcja, "głośnej afery w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie". "Chodzi o oskarżenia o mobbing i molestowanie oraz o bierność polityków, którzy mając wiedzę o możliwym przestępstwie, nie podjęli zdecydowanych działań" - zaznaczono.

Bezkarność samorządów

Marek Jakubiak krytycznie ocenił postępowanie województwa, które znajduje się w rękach Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem władze powinny jak najszybciej pozbywać się osób odpowiedzialnych za takie działania. - Gdyby nie to, że PO cały czas moralizuje i poucza, gdyby nie starała się być sumieniem Polski, to pewnie nie odzywałbym się w tej sprawie. Mamy do czynienia z czymś, co w Polsce nie jest żadną nowością. PO stara się te fakty po prostu przemilczać - powiedział.

- To jest o tyle obrzydliwe, że z jednej strony jest pracodawca, który nie dorósł do swojej władzy. Proponowanie pracy za seks jest obrzydliwe i PO powinna wycinać to ze swojego środowiska - dodał.

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska zwróciła uwagę na przemilczanie sprawy przez część mediów. - Nie jestem zaskoczona milczeniem mediów salonu III RP, bo jest to nie po myśli tych osób, które wykładają im pieniądze. Pomniejsza jest sprawa konieczności zapisu do partii, żeby zdobyć pracę. Trzeba natomiast mówić o molestowaniu, które miało miejsce w WORD. Powinny one być napiętnowane, bo dotyczyć to może kogoś z naszych bliskich - podkreśliła.

Dawid Wildstein podkreślił, że takie postępowania wyjaśnia postawę części władz samorządowych. - Niestety pokazuje to jak wyglądają standardy w niektórych samorządach. Upór jaki w nich jest przed działaniem władzy centralnej, wynika z tego, że systemy władzy samorządowej robią co chcą i są bezkarne - powiedział.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
26:25 PR24 2022_07_22-10-33-52.mp3 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, Dawid Wildstein i Marek Jakubiak o aferze w WORD w Gorzowie (Temat dnia)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (Kurier poranny), Dawid Wildstein (PR3), Marek Jakubiak (komentator)

Data emisji: 22.07.2022

Godzina emisji: 10.33

dz

Zobacz także

Zobacz także