more_horiz

Echa afery w Gorzowie Wlkp. Radny PiS: nie dziwi mnie brak reakcji władz województwa lubuskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 12:27
- To są praktyki powszechnie znane z bardzo odległej przeszłości, odświeżone wyjęte z jakiegoś postkomunistycznego archiwum - tak o metodach stosowanych w gorzowskim WORD mówił w Polskim Radiu 24 Marek Surmacz, radny woj. lubuskiego.  
Marek Surma
Marek SurmaFoto: PAP/Lech Muszyński

Władze województwa lubuskiego domagają się zwolnienia jednego z dziennikarzy "Gazety Lubuskiej" za publikację materiału o aferze w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dziennik publikuje na swojej stronie internetowej fragment pisma, jakie otrzymał od władz województwa w związku z opublikowaniem tekstu o nieprawidłowościach w gorzowskim WORD-zie. Sprawa dotyczy oskarżeń o mobbing i molestowanie seksualne. Po ukazaniu się materiału do redakcji wpłynęło pismo z żądaniem zwolnienia autora artykułu.

Do tematu odniósł się radny tamtejszego województwa, Marek Surmacz, w którego ocenie "początek zła w gorzowskim WORD miał miejsce 7 lat temu". - W środowisku lubuskiej PO rozpoczęły się przetasowania po wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pojawił się brak stabilności w sejmiku, żeby budować większość, zaczęto handlować stanowiskami. W gorzowskim WORD utworzono specjalne stanowisko dla osoby związanej z wiceprzewodniczącym sejmiku. Usunięto wieloletniego dyrektora WORD, doświadczonego urzędnika. Zaczęły się zmiany - opowiedział początki afery.

Polityki PiS przyznał, że "dziś poziom spatologizowania zarządzania WORD osiągnął zenit". - Brak interwencji ze strony marszałek mnie nie dziwi. Wyobrażam sobie, że bardzo podobne praktyki personalne i organizacyjne również mają miejsce w innych jednostkach nadzorowanych i podległych zarządowi województwa złożonych z Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD - dodał. 

Więcej w nagraniu. 


Posłuchaj
08:28 PR24_mp3 2022_07_22-10-22-31.mp3 Radny woj. lubuskiego o aferze w gorzowskim WORD ("Temat dnia/Gość PR24")

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Marek Surmacz, radny woj. lubuskiego

Data emisji: 22.07.2022

Godzina emisji: 10.22

kmp

Zobacz także

Zobacz także