more_horiz

Skandal w gorzowskim WORD-zie. Wojewoda lubuski: najbardziej bulwersuje to, że ofiara spychana jest do narożnika

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 12:06
- Chociaż główni aktorzy tego dramatu są politykami, to nie jest afera polityczna. Ona mogła wydarzyć się w każdym innym miejscu. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego nie wszczęto działań przewidzianych zewnętrznymi procedurami? - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Dajczak (wojewoda lubuski). 
Nieprawidłowości w gorzowskim WORD-zie dotyczą problemów mobbingu i molestowania seksualnego
Nieprawidłowości w gorzowskim WORD-zie dotyczą problemów mobbingu i molestowania seksualnegoFoto: Shutterstock/Krzysztof Dabkowski

Władze województwa lubuskiego domagają się zwolnienia jednego z dziennikarzy "Gazety Lubuskiej" za publikację materiału o aferze w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dziennik zamieścił na swojej stronie internetowej fragment pisma, które otrzymał od władz województwa w związku z opublikowaniem tekstu o nieprawidłowościach w gorzowskim WORD-zie. Sprawa dotyczy oskarżeń o mobbing i molestowanie seksualne. Po ukazaniu się materiału do redakcji wpłynęło pismo z żądaniem zwolnienia autora artykułu.

Do tematu odniósł się wojewoda lubuski Władysław Dajczak. - Sytuacja, która się wydarzyła, jest bardzo smutna, ponieważ (...) marszałek województwa nie podjęła żadnych działań. A już zupełnie bulwersujące jest dla mieszkańców to, że mamy do czynienia z sytuacją, że to ofiara tej dramatycznej sytuacji jest spychana do narożnika. 

- Poszkodowana zgłosiła się do osoby zaufania publicznego - do pani poseł Sibińskiej - oraz do pani marszałek i w obu przypadkach, jak sama opowiadała, została potraktowana wręcz lekceważąco. Pani poseł, zamiast słuchać, zajmowała się własnym telefonem, a pani marszałek w bardzo radosnym tonie opowiadała o swoich sukcesach, o panu redaktorze z "Gazety Lubuskiej", natomiast zupełnie nie interesowała się tą sytuacją - mówił Władysław Dajczak

Komentując brak adekwatnej reakcji władz Urzędu Marszałkowskiego, wojewoda przyznał, że wynika to z tego, iż "pani marszałek, sprawująca kilkanaście lat ważny urząd publiczny, obrosła tak w arogancję i pychę, że nie przyjmuje żadnej krytyki związanej z jej osobą".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:59 PR24_mp3 2022_07_28-10-20-08.mp3 Władysław Dajczak o aferze w gorzowskim WORD-zie ("Temat dnia/Gość PR24")

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Władysław Dajczak (wojewoda lubuski)

Data emisji: 28.07.2022

Godzina emisji: 10.20

kmp

Zobacz także

Zobacz także