more_horiz

Wybuchy na Krymie. Grzywaczewski: to atak przeprowadzony przez siły ukraińskie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 10:20
- Nie ulega wątpliwości, że doszło do ataku przeprowadzonego przez siły ukraińskie. Jak wyglądał ten atak, tego na razie nie wiemy. Być może nigdy się nie dowiemy - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i reporter TVP Word. 
Zdjęcia i nagrania z wybuchu obiegły media społecznościowe
Zdjęcia i nagrania z wybuchu obiegły media społecznościoweFoto: Twitter/@@Gerashchenko_en

W wybuchach, do których doszło w rosyjskiej bazie wojskowej na okupowanym przez Rosjan Krymie, zginęła jedna osoba, a osiem zostało rannych. Ofiara śmiertelna to cywil. W bazie Saki w pobliżu Nowofedoriwki na zachodnim wybrzeżu półwyspu doszło do co najmniej 12 eksplozji.

- W tym momencie nie znamy oficjalnego stanowiska ani władz w Moskwie, ani w Kijowie. Władze na Krymie mówią o pewnego rodzaju wypadku, który doprowadził do wybuchu. Z kolei władze ukraińskie nie potwierdziły, że doszło do ataków rakietowych - powiedział Tomasz Grzywaczewski. 

Jak zaznaczył, amerykański dziennik "New York Times" wskazuje, że mogło dojść do ataków przygotowanych przez działających na okupowanym terenie partyzantów. - A zatem na chwilę obecną nie ma oficjalnego stanowiska, choć wczoraj ukraińskie siły zbrojne opublikowały serię żartobliwych wpisów, w których przypominają żołnierzom rosyjskim o tym, że na terenie baz wojskowych, tam gdzie składowana jest amunicja, nie należy palić, bo to grozi pożarem - podkreślił. 

- Myślę, że nie ulega wątpliwości, że doszło do ataku przeprowadzonego przez siły ukraińskie. Jak wyglądał ten atak, tego na razie nie wiemy. Być może nigdy się nie dowiemy - dodał dziennikarz.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:14 PR24 2022_08_10-09-33-50.mp3 Tomasz Grzywaczewski o wojnie na Ukrainie (Temat dnia) 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Rafał Dudkiewicz 

Gość: Tomasz Grzywaczewski (TVP Word)

Data emisji: 10.08.2022

Godzina: 9.33

PR24

Zobacz więcej na temat: Ukraina wojna na Ukrainie Krym

Zobacz także

Zobacz także