more_horiz

Siewiereniuk-Maciorowska o wpisie Sikorskiego nt. Nord Stream: konwencja "pożytecznego idioty"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 12:32
- Sugerowanie, że sabotażu mogli dokonać Amerykanie, jest kompletnie nieodpowiedzialne, to podważanie relacji polsko-amerykańskich i sił sojuszniczych. Takich rzeczy nie można robić (…), trudno jest to skomentować w logiczny sposób - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, zastępca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Codziennej".
Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się z uszkodzonego gazociągu i napisał Thank you, USA
Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się z uszkodzonego gazociągu i napisał "Thank you, USA"Foto: Forum/Mateusz Wlodarczyk

Doszło do wycieku gazu z gazociągu Nord Stream 1 na Morzu Bałtyckim w dwóch miejscach na północny wschód od Bornholmu - poinformowała we wtorek Szwedzka Administracja Morska. W poniedziałek duńskie władze informowały o nieszczelności w gazociągu Nord Stream 2. Według profesora Tomasa Karbergera z Uniwersytetu Technicznego Chalmers w Goeteborgu jest mało prawdopodobne, aby zdarzenia losowe spowodowały uszkodzenia obu gazociągów.

We wtorek odniósł się do tego były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski (Koalicja Obywatelska). "Thank you, USA." - napisał na Twitterze, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska skomentowała wpis Radosława Sikorskiego. - Wpisuje się w konwencję "pożytecznego idioty", nie służy Polsce, Ukrainie czy NATO. Pierwsi, którzy go zacytowali, to Rosjanie, To chyba świadczy o tym, w czyją propagandę się wpisał. Radosław Sikorski popełnił ten wpis, ale później próbował go jeszcze tłumaczyć, niestety nie wyglądało to lepiej, kolejne słowa go pogrążają. Mam nadzieje, że nie wróci on w żaden sposób do tego, by być odpowiedzialnym za polską politykę - stwierdziła gość audycji i dodała, że sytuacja rozszczelnienia Nord Stream ma na pewno związek z uruchomieniem Baltic Pipe. Jej zdaniem pokazuje to, do czego zdolni są Rosjanie.

Posłuchaj
05:48 PR24_mp3 2022_09_28-10-54-19.mp3 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o wypowiedzi Radosława Sikorskiego (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

1 października 2022 roku systemem Baltic Pipe ma ruszyć przesył gazu ze złóż na norweskim szelfie kontynentalnym do Polski 900-kilometrową trasą przez Danię.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowsk

Data emisji: 28.09.2022

Godzina emisji: 10.54

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także