more_horiz

Adam Hlebowicz o działalności Biura Edukacji IPN: podstawowym zadaniem jest edukowanie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 18:32
- Jedna z podstawowych funkcji Instytutu Pamięci Narodowej, który istnieje już 22 lata, to właśnie edukacja - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN.
Adam Hlebowicz:podstawowym zadaniem IPN jest edukowanie.
Adam Hlebowicz: podstawowym zadaniem IPN jest edukowanie.Foto: PAP/Leszek Szymański

W drugim dniu festiwalu NNW kontynuowane są projekcje konkursowych filmów dokumentalnych i fabularnych. Odbyły się również spotkania autorskie i dyskusje panelowe. Wieczorem odbędzie się gala inauguracji festiwalu, której będzie towarzyszyć pokaz filmu "Brigitte Bardot Cudowna" w reżyserii Lecha Majewskiego.

"Podstawowym zadaniem jest edukowanie"

Na antenie Polskiego Radia 24 gościł obecny na Festiwalu NNW Adam Hlebowicz. Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN opowiedział o działalności instytucji. Jak wskazał, "jedna z podstawowych funkcji Instytutu Pamięci Narodowej, który istnieje już 22 lata, to jest właśnie edukacja". - Oczywiście ta edukacja zmieniała się przez te wszystkie lata - dodał.

- Edukacja, można nie tłumaczyć tego słowa, jednak ja uważam, że warto doprecyzować czym zajmują się nasze biura na co dzień - zaznaczył. - Jedno biuro to są projekty edukacyjne, czyli wszelkiego rodzaju konkursy, które kierujemy do dzieci, do młodzieży. To są wystawy, nie tylko tradycyjne, ale i multimedialne - powiedział. Dodał, że "zmienia się język i poetyka, którymi chcemy się poruszać".

- Drugi wydział to są notacje i multimedia, czyli filmy, animacje - wyjaśnił. Podkreślił, że "notacje to bardzo ważny dział". - Jest to nagrywanie świadków historii - wskazał i powiedział, że "można te relacje odnaleźć na naszej stronie, która jest cały czas powiększana".

Więcej o działalności Biura Edukacji IPN w nagraniu.

Posłuchaj
09:00 Hlebowicz1747.mp3 Adam Hlebowicz: podstawowym zadaniem IPN jest edukowanie (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN

Data emisji: 29.09.2022

Godzina: 17.47

jb

Zobacz także

Zobacz także