more_horiz

Przyszłość Sikorskiego. Sakiewicz: jeśli Platforma nie chce utonąć, musi podjąć odpowiednie kroki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 12:12
- Mimo tego, że Platforma Obywatelska go broni, jeśli nie chce zatonąć na arenie międzynarodowej, to będzie musiała się pozbyć Radosława Sikorskiego. Być może zrobią to delikatnie, bo mają z tym ogromny problem - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej").
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/AK

Były szef MSZ w rządzie PO-PSL, a obecnie europoseł KO Radosław Sikorski opublikował na Twitterze zdjęcie z miejsca, w którym - jak informują szwedzkie i duńskie instytucje - doszło do eksplozji gazociągu Nord StreamOpatrzył go komentarzem" "Thank you, USA (dziękujemy wam, USA)".

O potrzebie wyciągnięcia konsekwencji wobec byłego szefa MSZ mówił Tomasz Sakiewicz. - Mimo tego, że Platforma Obywatelska go broni, jeśli nie chce zatonąć na arenie międzynarodowej, to będzie musiała się pozbyć Radosława Sikorskiego. Być może zrobią to delikatnie, bo mają z tym ogromny problem - ocenił. 

Gość audycji wyjaśnił, z czego wynikają trudności z usunięciem z formacji kontrowersyjnego polityka. - Tusk z Sikorskim są powiązani ze sobą jak więźniowie na tratwie. Wiedzą o sobie tak dużo, że zatonięcie jednego wciągnie pod wodę drugiego, choćby w sprawie Smoleńska, ale także w wielu innych kwestiach, w których działali na szkodę Polski - przypomniał.   

Tomasz Sakiewicz zwrócił również uwagę na to, że wpis Radosława Sikorskiego był radykalnym uderzeniem w bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych. Tłumaczył, że w ten sposób Sikorski dał alibi Federacji Rosyjskiej do ewentualnego zaatakowania USA. 

"Klasyczna prowokacja" 

Zapytany o to, kto stoi za zniszczeniem Nord Stream, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" odpowiedział: "Jeżeli ktoś sam sobie robi krzywdę, to tylko po to, żeby powiedzieć, że został skrzywdzony. Mamy do czynienia z klasyczną prowokacją".

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
18:39 PR24_mp3 2022_10_03-10-39-22.mp3 Tomasz Sakiewicz o skutkach wpisu Radosława Sikorskiego ("Temat dnia/Gość PR24")

 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24

Prowadzi: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska")

Data emisji: 03.10.2022

Godzina emisji: 10.39

kmp/kor

Zobacz także

Zobacz także