more_horiz

Polityka energetyczna rządu PO-PSL. Tomasz Sakiewicz: głównym celem części klasy politycznej było dorobienie się

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2022 11:40
- Przedstawiano nam różne wersje działań osób publicznych, niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Głównym celem znacznej części klasy politycznej było dorobienie się - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Tomasz Sakiewicz
Tomasz SakiewiczFoto: PR24/TB

Zaledwie cztery miesiące po katastrofie smoleńskiej Radosław Sikorski, ówczesny minister spraw zagranicznych, podpisał dokument zakładający możliwość zakupu rosyjskiego prądu. "Podkreśliłem wstępne zainteresowanie strony polskiej projektem BEA. Zadeklarowałem ponadto rozważenie przez stronę polską podpisania długoterminowego porozumienia z Rosją o zakupie prądu z tej elektrowni oraz o tranzycie energii elektrycznej do odbiorców europejskich" - można przeczytać. Nieznane dotąd pismo ujawniono w programie "#Jedziemy" na antenie TVP Info.

Polityka energetyczna

Tomasz Sakiewicz powiedział w Polskim Radiu 24, że działania polityków w rządzie PO-PSL są dowodem na słuszność pomysłu powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskich rządów. - Komisja ds. polityki energetycznej jest absolutnym wymogiem przyzwoitości wobec obywateli. Jest to potrzebne po to, żeby ludzie dowiedzieli się, co się działo za kulisami polskiej polityki - powiedział.

- Przedstawiano nam różne wersje działań osób publicznych, niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Głównym celem znacznej części klasy politycznej było dorobienie się, na bazie interesu narodowego, kosztem Polski. Sprzedano nasze interesy i bezpieczeństwo - podkreślił.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że taka polityka groziła bezpieczeństwu Polski. - Z jednej strony podjęto działania wykańczające polskie kopalnie. Z drugiej strony uzależniono nas od dostaw rosyjskiego gazu i chciano przebudowywać elektrownie na gazowe. Wystarczył jeden guzik naciśnięty przez Rosjan i nic w Polsce nie działa - powiedział Tomasz Sakiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
11:45 PR24_mp3 2022_11_30-10-48-47.mp3 Tomasz Sakiewicz o bezpieczeństwie energetycznym (Gość PR24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska")

Data emisji: 30.11.2022 r.

Godzina emisji: 10.48

dz/kor

Zobacz także

Zobacz także