more_horiz

Bitwa o Bachmut. Newelicz: jeśli uda się Rosjanom go przejąć, będą mieć otwartą drogę do zdobycia Kramatorska

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 12:00
- Bachmut jak dotąd nie poddaje się, a żołnierze z którymi rozmawiałem mówili, że sprzyja im nawet pogoda - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent wojenny Tv Republika Witold Newelicz.
Bitwa o Bachmut. Newelicz: jeśli uda się Rosjanom go zdobyć, będą mieć otwartą drogę do zdobycia Kramatorska
Bitwa o Bachmut. Newelicz: jeśli uda się Rosjanom go zdobyć, będą mieć otwartą drogę do zdobycia KramatorskaFoto: PAP/Abaca/Lafargue Raphael/ABACA

W audycji korespondent wojenny Tv Republika mówił o tym, jak wygląda sytuacja na froncie. - Jestem w Kramatorsku, w sobotę byłem w Bachmucie. Atak na infrastrukturę krytyczną spowodował kilkunastogodzinny blackout w Kramatorsku z kolei bitwa o Bachmut będzie ważna dla tej części odsłony wojny, bo jeśli uda się Rosjanom go zdobyć, to będą mieć otwartą drogę do zdobycia i Kramatorska. Bachmut jak dotąd nie poddaje się, a żołnierze z którymi rozmawiałem mówili że sprzyja im nawet pogoda - powiedział Witold Newelicz.

Bachmut bez prądu

W Bachmucie w obwodzie donieckim, który znajduje się na linii frontu, pozostaje niewielu mieszkańców, miasto jest bez prądu i gazu. Władze zakupiły generatory, drewno na opał. Większość mieszkańców Bachmutu wyjechała, ewakuowała się, ponieważ istnieje bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia.

W Wilnie z kolei odbędzie się posiedzenie Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina – poinformowała kancelaria litewskiego Sejmu. Parlamentarzyści trzech krajów zamierzają omówić kwestie związane z integracją Ukrainy z Unią Europejską i rozwojem współpracy handlowo-gospodarczej, regionalnej, lokalnej i transgranicznej, a także kwestie współpracy społecznej i kulturalnej.


Posłuchaj
20:11 PR24_mp3 2022_12_06-10-08-22.mp3 Bitwa o Bachmut. Newelicz: jeśli uda się Rosjanom go zdobyć, będą mieć otwartą drogę do zdobycia Kramatorska ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Gość: Witold Newelicz (korespondent wojenny Tv Republika) 

Data emisji: 06.12.2022

Godzina: 10:08

Zobacz także

Zobacz także