more_horiz

Opozycja chce likwidacji TVP Info. Socjolog: by w kampanii nie odpowiadać na trudne pytania

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 10:33
- Telewizja Polska demaskuje nadużycia z czasów rządów PO. Stara się rzetelnie pokazywać to, co dzieje się w polskiej rzeczywistości politycznej. Nie jest to na rękę niektórym politykom - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński.
Projekt ustawy dotyczący likwidacji TVP info i abonamentu radiowo-telewizyjnego trafił do Sejmu w grudniu 2022 r.
Projekt ustawy dotyczący likwidacji TVP info i abonamentu radiowo-telewizyjnego trafił do Sejmu w grudniu 2022 r.Foto: OleksSH / Shutterstock.com

W Sejmie odbyła się dyskusja po pierwszym czytaniu projektu ustawy likwidującej TVP Info. Został on przygotowany z inicjatywy prezydenta Warszawy, wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego. 

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że "wściekły atak" opozycji na Telewizję Polską trwa od początku przejęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę. - Chodzi o to, żeby pozbawić Telewizję Polską wiarygodności. Telewizja Polska demaskuje nadużycia z czasów rządów PO. Stara się rzetelnie pokazywać to, co dzieje się w polskiej rzeczywistości politycznej. Nie jest to na rękę niektórym politykom - powiedział prof. Henryk Jabłoński. 

Dodał, że za wszelką cenę stara się pozbawić wiarygodności samą instytucję i dziennikarzy pracujących w mediach publicznych. - W kontekście kampanii wyborczej być może chodzi o wprowadzenie czegoś na wzór bojkotu mediów publicznych, by nie musieć odpowiadać na trudne pytania, które się pojawią - stwierdził socjolog. 

Posłuchaj
24:29 PR24_mp3_20230309093312.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński gościem Michała Rachonia (Temat dnia/Gość PR24)

  

Projekt ustawy dotyczący likwidacji TVP info i abonamentu radiowo-telewizyjnego trafił do Sejmu w grudniu 2022 roku. Razem z treścią proponowanej w tym celu ustawy Rafał Trzaskowski złożył 103 tys. podpisów. Prezydent Warszawy jest pełnomocnikiem komitetu tej inicjatywy.

Podczas debaty zgłoszono wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Głosowania w Sejmie zaplanowane są na czwartek.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzi: Michał Rachoń

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)

Data emisji: 9.03.2023

Godzina emisji: 9.33

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także