more_horiz

Bogdan Pęk o marszu opozycji: nienawiść wobec suwerennego państwa polskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2023 10:35
- To nie był żaden przełom, to próba tworzenia nowej mitologii, odstraszającej i odbierającej wolę walki polskiej prawicy, która ma niebywałe sukcesy na wszystkich polach. To próba niecelna, wątpię, żeby rozumni ludzie dali się zrobić na taki manewr - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Przewodniczący PO Donald Tusk i były prezydent Lech Wałęsa na czele marszu 4 czerwca w Warszawie
Przewodniczący PO Donald Tusk i były prezydent Lech Wałęsa na czele marszu 4 czerwca w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Wczoraj w Warszawie odbył się marsz organizowany przez Platformę Obywatelską. Uczestniczyli w nim, oprócz lidera PO Donalda Tuska, przedstawiciele innych ugrupowań opozycyjnych - Lewicy, PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni.

Bogdan Pęk komentował marsz opozycji. - Wczorajsze wydarzenia ponad wszelką wątpliwość dowodzą, czym się kończą dla realnej suwerenności państwa brak dekomunizacji i lustracji. Był to marsz nienawiści wobec suwerennego państwa polskiego - ocenił.

"Oni nie chcą suwerennego państwa polskiego"

- Proszę zwrócić uwagę, kiedy się to dzieje, wychodzi wielka manifestacja opozycji w sytuacji największego bumu gospodarczego w historii Polski. Nigdy w naszej historii nie było takiego dobrobytu, jaki jest za rządów koalicji prawicowej, wszystkie wskaźniki ekonomiczne i społeczne są co najmniej 100 czy 200 proc. lepsze od okresu, kiedy rządził Tusk ze swoimi koalicjantami. Oni przeciwko temu protestują, bo nie chcą suwerennego państwa polskiego - zaznaczył gość audycji.

Posłuchaj
16:01 PR24 2023_06_05-09-43-11.mp3 Bogdan Pęk o marszu opozycji (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Marsz opozycji był sprzeciwem m.in. wobec uchwalonej przez Sejm ustawy o powołaniu państwowej komisji do spraw zbadania rosyjskich wpływów. Pochód przeszedł z placu Na Rozdrożu, przez plac Trzech Krzyży, Krakowskie Przedmieście, na plac Zamkowy.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk

Data emisji: 5.06.2023

Godzina emisji: 9.43

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także