X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Instytut Muzyki i Tańca na straży polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 23:58
- Staramy się patrzeć na to, co dzieje się w polskim tańcu muzyce, a także robić wszystko, by widzowie i słuchacze byli blisko kultury - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Aleksandra Dziurosz, wicedyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.
Audio
  • 04.12.18 Rozmowa Kulturalna. Aleksandra Dziurosz o działalności Instytut Muzyki i Tańca
Kadr z konkursu Młody tancerz roku, którego organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca
Kadr z konkursu "Młody tancerz roku", którego organizatorem jest Instytut Muzyki i TańcaFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Instytut Muzyki i Tańca jest organizacją, która ma wspierać rodzimą sztukę pod agendą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - informowała Aleksandra Dziurosz. Tancerka dodała, że instytut służy nie tylko odbiorcom, ale również artystom. - Staramy się inicjować programy i wydarzenia, które pomagają twórcom trwać w ich dziedzinie zawodowej, ale również tworzymy im warunki rozwoju. Organizujemy inicjatywy, które inwestują w rozwój: choreografii, twórczości kompozytorskiej, dyrygentów, wykonawców - dodała gość programu.

Wicedyrektor Instytutu Muzyki i Tańca zaznaczyła, że "ważną częścią działalności organizacji jest dokumentowanie i archiwizacja wszelkich pamiątek naszej kultury". - Utworzyliśmy archiwum polskiej muzyki i narodowe archiwum tańca. Nasza biblioteka jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, dlatego zapraszamy, żeby posłuchać rodzimych utworów i poczytać o narodowym tańcu - powiedziała Aleksandra Dziurosz.

Instytut Muzyki i Tańca został powołany z dniem 1 października 2010 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi własne programy rezydencyjne, twórcze, naukowe, wydawnicze oraz stypendialne adresowane do polskiego środowiska muzycznego i tanecznego. Jest także głównym organizatorem wydarzeń stanowiących ważne punkty na mapie kulturalnej kraju, takich jak organizowana co dwa lata Polska Platforma Tańca, czy przyznawana corocznie nagroda "Koryfeusz Muzyki Polskiej", a także organizowane naprzemiennie Konkursy "Młody Muzyk Roku" i "Młody Tancerz Roku".

"Rozmowę Kulturalną" prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/imit.org.pl

--------------------------

Data emisji: 04.12.18

Godzina emisji: 23.37

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Splendory Teatru Polskiego Radia. Nagrody dla wybitnych twórców

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 00:10
- To święto wszystkich artystów, którzy z Teatrem Polskiego Radia współpracują. W tym roku dodatkowo zostaną wręczone nagrody za debiuty - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia, reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Gentleman z rewolwerem". Ostatnia rola Roberta Redforda?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 00:15
– Film ten trzeba obejrzeć dla aktorskiej legendy kina, którą jest Robert Redford – powiedział Marcin Radomski, krytyk filmowy. 16 listopada na ekrany polskich kin trafił "Gentleman z rewolwerem". Dlaczego warto zobaczyć produkcję w reżyserii Davida Lowery’ego i czy to ostatnia rola Redforda?
rozwiń zwiń