X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Szczecin: wystawa "Bon appetit". Zabytkowe sztućce i ich historia

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 00:00
- Wystawa jest ogromnym zaskoczeniem dla osób ją zwiedzających, przede wszystkim ze względu na dużą różnorodność sztućców - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Rybkiewicz z Działu Wystaw Artystycznych Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Audio
  • 20.02.19 Wystawa "Bon appetit". Zabytkowe sztućce i ich historia
Wystawa Bon apptit. Zabytkowe sztućce, ich historia, kształty i przeznaczenie
Wystawa "Bon appétit. Zabytkowe sztućce, ich historia, kształty i przeznaczenie" Foto: facebook.com/zamek.szczecin

Gość PR24 mówiła o eksponatach dostępnych na wystawie. - Mamy obiekty pochodzące już z XVII wieku. Najstarsze są łyżki, później łyżki do szpiku kostnego rozpowszechnione zwłaszcza w XVIII wieku. Wystawiono również najróżniejsze noże. Wystawa rozpoczyna się od sztućców używanych do obiadu - powiedziała Jolanta Rybkiewicz.

 - Bez podpisania pewnych obiektów nie byłoby wiadomo, do czego służyły. Dla mnie zaskoczeniem była różnorodność, jeśli chodzi o sztućce do owoców - wyjaśniła przedstawicielka Działu Wystaw Artystycznych Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

W szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich trwa wystawa "Bon appetit". Zabytkowe sztućce, ich historia, kształty i przeznaczenie”. Większość tych przedmiotów dziś nie jest stosowana, ale kiedyś ich obecność na stole była obowiązkowa - świadczyła o zamożności domu oraz znajomości etykiety.

"Bon appetit" to świetna okazja, by zobaczyć zabytkowe sztućce tworzone przez uznanych mistrzów, a także dowiedzieć się nieco o zasadach nakrywania stołu.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Maja Kluczyńska

PR24/ras

____________________ 

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 23:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa: każdy zabytek jest wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 23:55
Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków "Zabytek Zadbany". Celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Gościem Polskiego Radia 24 był Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Żonkile" w Polinie. "Udało nam się zbudować niesamowitą społeczność"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 23:55
- Dzięki temu udało nam się zbudować niesamowitą społeczność zbudować wokół Muzeum Historii Żydów Polskich i to jest chyba największa siła - powiedziała o akcji "Żonkile" Ewa Budek, jej pomysłodawczyni. Jak co roku w stolicy rozdawane będą przypinki upamiętaniające powstanie w getcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piłsudski, Narutowicz i Mościcki, czyli "Łazienki (nie) tylko Królewskie"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 23:59
- Najwięcej swoich miejsc w Łaziemkach Królewskich ma Józef Piłsudski. Urzędował tam w Pałacu na Wyspie jako Naczelnik Państwa, w latach 1918-22 - mówił w Polskim Radiu 24 historyk dr Mariusz Kolmasiak. 
rozwiń zwiń