X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Nowe Epifanie 2019. Dialog artystów ze sztuką religijną

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 10:59
Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów” Jana Pawła II. O festiwalu mówili w PR 24: Paweł Dobrowolski, dyrektor festiwalu, oraz Monika Kucia, kuratorka kulinarna festiwalu.
Audio
  • 5.03.19 Dialog artystów z religią. Festiwal Nowe Epifanie 2019
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: facebook.com/pg/noweepifanie

Paweł Dobrowolski zauważył, że w tym roku dużą rolę w festiwalu odegrają młodzi twórcy. - Zaprosiliśmy do współpracy studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Na początku semestru przygotowaliśmy dla nich specjalne seminarium. Mieli okazję wysłuchać wykładów teologów, filozofów, socjologów i literaturoznawców na temat Judasza i w oparciu o tę wiedzę przygotować przedstawienia - powiedział dyrektor festiwalu.

Monika Kucia podkreśliła, że głównym wydarzeniem kulinarnym jest uczta artystyczna "Klątwa". - Opiera się na obszarze zdrady i wykluczenia. Interesuje mnie jedzenie, jego zhańbienie oraz świętość. Ważne jest też to, jak nasze wybory dietetyczne definiują naszą tożsamość - mówiła kuratorka festiwalu.  

Formuła festiwalu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prezentację przedstawień teatralnych, widowisk muzycznych w przestrzeniach sakralnych, wystaw, pokazów filmowych poruszających w nowoczesny sposób tematykę religijną i teologiczną oraz towarzyszących im spotkań dyskusyjnych, prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką.

"Rozmowę kulturalną" prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/noweepifanie.pl/ras

--------------------------------------

Data emisji: 6.03.2019

Godzina emisji: 23.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczecin: wystawa "Bon appetit". Zabytkowe sztućce i ich historia

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 00:00
- Wystawa jest ogromnym zaskoczeniem dla osób ją zwiedzających, przede wszystkim ze względu na dużą różnorodność sztućców - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Rybkiewicz z Działu Wystaw Artystycznych Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ściana Cieni" – nowy film Elizy Kubarskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 23:55
Autorka wielokrotnie nagradzanego obrazu "K2. Dotknąć nieba", Eliza Kubarska realizuje kolejny dokument. Jednym z bohaterów filmu "Ściana cieni" będzie należacy do najlepszych polskich alpinistów Marcin Tomaszewski. O swoim najnowszym projekcie reżyserka opowiadała w audycji z cyklu "Rozmowa kulturalna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczne inspiracje Katarzyny Łęckiej w filmie "Pars Pro Toto"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 00:10
Reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka, aktorka dubbingowa. Gościem "Rozmowy Kulturalnej" Polskiego Radia 24 była Katarzyna Łęcka, która opowiedziała o artystycznych inspiracjach i drodze, jaką podąża w swojej twórczości. Zdradziła również kulisy pracy przy jej najnowszym filmie "Pars Pro Toto", a także przedstawiła jego fabułę.
rozwiń zwiń