X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Premiera w Warszawskiej Operze Kameralnej: Orfeusz i Euredyka

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 23:59
Już 3 marca br. na miłośników opery czeka w Warszawskiej Operze Kameralnej "Orfeusz i Euredyka". W Weekendzie Kulturalnym o premierze tej opery w trzech aktach. - Nie ma nic gorszego niż rutyna. Reżyser powinien próbować różnych form. Mnie pomogła praca przy filmach dokumentalnych, które uczą myślenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Piekorz, reżyser, autorka m.in. nagradzanych filmów fabularnych.
Audio
  • 28.02.2019 Weekend Kulturalny. Gość Magdalena Piekorz, reżyser
Orfeusz i Eurydyka na obrazie Erasmusa Quellinusa II
Orfeusz i Eurydyka na obrazie Erasmusa Quellinusa IIFoto: Wikipedia/domena publiczna

Orfeusz i Eurydyka Christopha Willibalda Glucka to jeden z najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej opowiadający o miłości wystawionej na wielką próbę. Orfeusz po śmierci Eurydyki, dostaje szansę by zstąpić do piekieł i przywrócić ukochaną żonę do świata żywych. Warunkiem jest jednak to, że podczas wędrówki ani razu na nią nie spojrzy. Zadanie to stawia przed nim Amor, pośrednik Jowisza. Orfeusz podejmuje próbę i schodzi do Hadesu poskramiając śpiewem piekielne Furie. Przepowiednia Amora o spotkaniu z ukochaną spełnia się. Przed nimi już tylko droga powrotna, która okaże się większym wyzwaniem niżby można przypuszczać.

Magdaleny Piekorz, reżyser opery "Orfeusz i Euredyka" powraca do działalności artystycznej po 3 letniej przerwie spowodowanej chorobą. - Zawsze lubiłam operę, ale nigdy nie ciągnęło mnie do opery od strony reżyserii - powiedziała Piekorz. W audycji opowiedziała ponadto o pracy przy operze "Orfeusz i Euredyka", podkreślała znakomite grona współpracowników, z którym to przedstawienie operowe przygotowuje, a także ponadczasowy charakter tej sztuki.

- Ma zakorzenienie w Antyku, ale wykorzystujemy wiele rekwizytów nawiązujących do współczesności - zdradza Piekorz.

Magdalena Piekorz mówiła także o swojej pracy w Teatrze im. Adama Mickiewicza Częstochowie.

Premiera opery w trzech aktach "Orfeusz i Euredyka" 2 marca br. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji Weekend Kulturalny była Maja Kluczyńska. 

Data emisji: 28.02

Godzina emisji: 23.36

PR24/tb

Zobacz więcej na temat: KULTURA opera SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edyta Stein - odważna kobieta w diabelskich czasach

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 06:00
20 lat temu, 11 października 1998, Edyta Stein, niemiecka filozof, teolog, pochodzenia żydowskiego, karmelitanka, została kanonizowana przez Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mija 75 lat od śmierci Edyty Stein

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 08:46
Mija 75 rocznica śmierci Edyty Stein. Wrocławianka, niemiecka Żydówka ogłoszona świętą przez Jana Pawła II przeszła drogę od ateizmu do nawrócenia. W wieku 31 lat przyjęła chrzest, później wstąpiła do karmelitanek bosych przyjmując imię Teresy Benedykty od Krzyża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie i świadectwo Edyty Stein. "Była uczciwa do bólu"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 02:15
- Edyta Stein od najmłodszych lat stawiała na poszukiwania związane z prawdą. Była w tym uczciwa do bólu - mówi o. Wojciech Ciak z zakonu karmelitów.
rozwiń zwiń