X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Tematyka, którą poruszamy jest aktualna na całym świecie". Arkadiusz Gołębiewski o Festiwalu NNW

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 07:55
- Udało się stworzyć oddolnie, zupełnie od zera duże przedsięwzięcie, które cieszy się powodzeniem nie tylko wśród polskich twórców. W ubiegłym roku gościliśmy produkcje z Iranu, Japonii i Ameryki Południowej - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęciu Arkadiusz Gołębiewski.
Arkadiusz Gołębiewski
Arkadiusz Gołębiewski Foto: PR24/AK

Do 25 czerwca można zgłaszać filmy, wideoklipy oraz dokumenty radiowe na Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW. W tym roku zaplanowano pięć konkursów. Poza Konkursem Filmów Polskich, który istnieje od pierwszej edycji festiwalu, rywalizacja odbędzie się w  Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych, a także po raz drugi w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych. Ponadto w programie znajdzie się również Konkurs Wideoklipów oraz Konkurs Radiowy. - Przez 13 lat festiwal rozrósł do imprezy międzynarodowej. Pokazujemy produkcje fabularne i dokumentalne, jest konkurs na dokument radiowy i wideoklip. Kusi, żeby jeszcze to poszerzać, np. o gry komputerowe. Mierzymy jednak siły na zamiary - tłumaczył Arkadiusz Gołębiewski.

gliński pap 1200.jpg
Gliński: Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce to jedno z najważniejszych miejsc pamięci o Niezłomnych

Festiwal NNW to wyjątkowe wydarzenie na filmowej mapie Europy kierowane do twórców oraz środowisk interesujących się historią. Prezentuje filmy kina światowego, europejskiego i polskiego ukazujące różne drogi do wolności narodów, jak i wolności indywidualnej każdego człowieka. Dopełnieniem festiwalowego programu są wydarzenia artystyczne: koncerty, widowiska plenerowe, spektakle teatralne, wernisaże czy wystawy. - Festiwal obrósł o wydarzenia towarzyszące, m.in. projekt Młodzi dla Historii oraz dynamicznie rozwijająca się Akademia Filmowa Festiwalu NNW. Prowadzimy konsultacje i rozwijamy scenariusze filmów fabularnych. To naprawdę duże przedsięwzięcie. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński powiedział, że Festiwal NNW jest instytucją. Udało się stworzyć oddolnie, zupełnie od zera duże przedsięwzięcie, które cieszy się powodzeniem nie tylko wśród polskich twórców. W ubiegłym roku gościliśmy produkcje z Iranu, Japonii i Ameryki Południowej. Tematyka, którą poruszamy jest aktualna na całym świecie - podkreślił gość Polskiego Radia 24. 


Posłuchaj
22:59 PR24_mp3 2021_04_16-23-35-40.mp3 Arkadiusz Gołębiewski o Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci (Weekend kulturalny)

 

XIII edycja festiwalu odbędzie się w Gdyni w dniach 29 września – 2 października 2021 roku.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Arkadiusz Gołębiewski (dyrektor Festiwalu NNW)

Data emisji: 16.04.2021

Godzina: 23:36

PR24/tj

Czytaj także

Premier: święto Żołnierzy Wyklętych przywraca porządek moralny

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 22:49
Zależy mi, żeby temat Żołnierzy Wyklętych wszedł do popkultury - mówił premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił także uwagę na wpływ dawnych działaczy podziemia niepodległościowego m.in. na Solidarność.
rozwiń zwiń