more_horiz
Section05

Weekend kulturalny

Następny odcinek audycji dnia 09.02.2023 o godzinie 23:33 Zobacz w ramówce
Section06
Całość audycji
23'09 "Weekend kulturalny". Rozmowa z kuratorem wystawy "Niczego mi tak nie żal jak porcelany" 19.01.2023 Gościem Mai Kluczyńskiej był dr Mariusz Klarecki, kurator i pomysłodawca wystawy "Niczego mi tak nie żal jak porcelany". Wiersz Czesława Miłosza o porcelanie i piosenka stały się tytułem i motywem przewodnim wystawy o porcelanie. To także przypomnienie historii Warszawy i jej mieszkańców. Duża część prezentowanych eksponatów - zabytków, pochodzi z prywatnych kolekcji warszawskich i nigdy dotąd nie była pokazywana publicznie. Każdy z eksponatów - to historia ludzka.
23'56 "Weekend kulturalny". Rozmowa z kierownikiem Działu Wystaw i Edukacji Muzealnej 19.01.2023 Gościem Mai Kluczyńskiej był dr Mateusz Torzecki, kierownik Działu Wystaw i Edukacji Muzealnej, który opowiadał o Muzeum Polskiej Piosenki i o ekspozycjach muzealnych. Muzeum  jest multimedialnym projektem i największą popularnością wśród odwiedzających cieszą się tzw. "muzyczne ściany z soczewkami".
22'35 "Weekend kulturalny". Rozmowa z kuratorami wystawy "Abakanowicz. Konfrontacje" 19.01.2023 Tematem rozmowy była wystawa "Abakanowicz. Konfrontacje", która wpisuje się w coraz częściej stosowana praktykę eksponowania prac sztuki współczesnej w muzeach-rezydencjach, wypełnionych dziełami sztuki dawnej. Eksperymenty muzealne w postaci konfrontacji dwóch na pozór nieprzystających porządków umożliwiają odmienne spojrzenie na prezentowane dzieła i historyczny kontekst.
Section07
O audycji

Mówimy, co ważnego dzieje się w świecie kultury i sztuki. Gośćmi audycji są artyści, organizatorzy wydarzeń kulturalnych, a także krytycy sztuki.

Przedstawiamy ważnych twórców m.in. kina, sztuk plastycznych i muzyki. 

Prowadzący