more_horiz

"Wielu ludzi tego potrzebowało". Bartosz Ivan w PR24 o wystawie LOOK/UNLOCK

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:37
Wystawa LOOK/UNLOCK: POPATRZ/ODBLOKUJ, to malarstwo współczesne, grafika, ceramika, sztuki wizualne. Wspólnym przesłaniem artystów jest otwieranie się po pandemii: relacje, widzenie świata i siebie jakby na nowo.
Plakat wystawy LOOKUNLOCK
Plakat wystawy LOOK/UNLOCKFoto: facebook.com/LOOK / UNLOCK

W audycji "Weekend kulturalny" w Polskim Radiu 24 opowiedzieli o wystawie LOOK/UNLOCK: POPATRZ/ODBLOKUJ (Mysia 3, trzecie piętro): Martyna Kliszewska - malarka, Bartosz Ivan - artysta malarz, grafik i Marek Działek - rzeźbiarz, malarz, twórca sztuk multimedialnych.

norwid-mural-nck 1200.jpg
Rzecznik NCK: czekamy na zdjęcia z muralowym Norwidem, będą nagrody

Bartosz Ivan stwierdził, że pomysł wystawy wziął się od niego i Marka Działka, z ich rozmów i przemyśleń. - I zaprosilismy ciekawych artystów, którzy naszym zdaniem fajnie wpisują się w te kwestie i robią świetne, ciekawe i kreatywne rzeczy - mówił Bartosz Ivan.

Pytany o przesłanie wystawy, stwierdził, że "w poczuciu nadchodzącego zakończenia narodowego lockdowu" podjęta została próba ukucia przeciwstawnego stwierdzenia. - Być może to nie jest nic oryginalnego, słowo "unlock", natomiast ono świetnie przeciwstawia się temu terminowi lockdown. I wydaje nam się, że wielu ludzi takiego pozytywnego terminu potrzebowało, tego unlocku - mówił.

Czytaj również:

W drugiej części audycji Przemysław Herbut, dyrektor Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych, mówił o majowym Święcie Kina Ocalonego od Zapomnienia w Arkadach Kubickiego. "Lalka", "Noce i dnie", "Pan Tadeusz", "Chopin. Pragnienie miłości" i wiele innych filmów, spektakli Teatru Telewizji oraz widowisk artystycznych zrekonstruowanych cyfrowo w TVP.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:15 PR24_mp3 2021_05_28-23-35-41_WK.mp3 Wystawa LOOK/UNLOCK na Mysiej 3 ("Weekend kulturalny" / PR24)

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Martyna Kliszewska (malarka), Bartosz Ivan (artysta malarz, grafik), Marek Działek (rzeźbiarz, malarz, twórca sztuk multimedialnych); Przemysław Herbut (dyrektor Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych)
Data emisji: 28.05.2021
Godzina emisji: 23.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także