X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister infrastruktury: modernizujemy tabor i poprawiamy infrastrukturę kolejową

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 21:59
– W Europie zapanowała moda na transport kolejowy, jako najlepszy, ekologiczny i bezpieczny. Kolej postrzegana jest również jako pomost między Europą a Azją – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Przy okazji Kongresu 590 przedstawił słuchaczom Polskiego Radia 24 obecny stan, a także perspektywy dla krajowego rynku kolejowego.
Audio
  • 15.11.18 Andrzej Bittel o teraźniejszości i przyszłości polskiego rynku kolejowego
  • Janusz Michałek o znaczeniu stref ekonomicznych
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W opinii ekspertów rynku kolejowego w Polsce, krajowa kolej wymaga inwestycji. Zgodził się z tym Andrzej Bittel. Zaznaczył, że potrzebne jest „nadganianie zaległości, które się wytworzyły”. Dodał, że należy jednocześnie odpowiadać na wymagania współczesnego świata. Mają w tym pomóc działania innowacyjne. Jednym z nich jest projekt budowy lokomotywy wodorowej.

– Został w tej sprawie podpisany już list intencyjny z Zakładami Cegielskiego i Jastrzębską Spółką Węglową. Jest to niezwykle interesujące wyzwanie. Takiej lokomotywy jeszcze nie ma. Jeśli by powstała, to dla transportu towarowego, a później być może w innych gałęziach kolejnictwa, byłoby to ogromne przedsięwzięcie, wpisujące się w historię. Jest to również inwestycja, która ma szansę zwrócić się, jeśli sprzedamy ją innym  – stwierdził rozmówca Polskiego Radia 24.

Jedną z kwestii, która wymaga naprawy w siatce połączeń kojowych w Polsce, jest stworzenie dobrego i szybkiego połączenia między Rzeszowem a Warszawą. Andrzej Bittel podkreślił, że zwracano uwagę na tę sprawę podczas Kongresu 590.

– Zgadzam się z tym. Pragnę zaznaczyć, że pracujemy również i nad tym połączeniem. Trwają inwestycje zarówno na linii lubelskiej, jak i radomskiej, które mają stać się częściami składowymi trasy. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, by doprowadzić te inwestycje do końca – dodał wiceminister.

Ponadto w audycji rozmowa z Januszem Michałkiem, prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

----------------------------

Data emisji: 15.11.2018

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKP PLK dostanie dofinansowanie na specjalistyczny sprzęt

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 13:42
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe otrzyma ponad 211 milionów złotych unijnego dofinansowania na zakup specjalistycznych pojazdów dla pogotowia technicznego. Sprzęt zgodnie z projektem spółki ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić usuwanie awarii na torach kolejowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: wyższe odszkodowania za opóźnienia pociągów konieczne

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 16:01
Wypadki na przejeździe, usterki taboru, a nawet niepunktualne przybycie na miejsce pracy drużyn konduktorskich. To tylko niektóre z przyczyn opóźnień pociągów, które sprawiają, że pasażerowie nie docierają na miejsce na czas. Parlament Europejski chce, by kolejowe opóźnienia były traktowane podobnie jak w lotnictwie. – To konieczne – uważają eksperci.
rozwiń zwiń