X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sejmowa komisja złoży zawiadomienia ws. wyłudzeń podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 21:59
– Fakt, że do 2013 roku pan Rostowski przymykał oko na nieprawidłowości w zakresie podatku VAT, jest powszechnie znany – powiedział Wojciech Suramacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej. Komisja śledcza ds. VAT zamierza złożyć dwa zawiadomienia do prokuratury. Dotyczą one Jacka Rostowskiego, byłego ministra finansów w rządzie Donalda Tuska, oraz byłego szefa gabinetu ówczesnego premiera Sławomira Nowaka.
Audio
  • 28.11.18 Wojciech Surmacz: „Wielokrotnie opisywałem nieprawidłowości w kwestii podatku VAT za czasów rządu koalicji PO-PSL (…)”.
Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. VAT
Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. VAT Foto: PAP/Rafał Guz

Zdaniem członków komisji, Jacek Rostowski mógł popełnić cztery przestępstwa w kwestii wyłudzeń podatku VAT, natomiast Sławomir Nowak jedno. Wnioski komisji to konsekwencja zeznań byłej wiceminister finansów w rządzie PO-PSL prof. Elżbiety Chojny-Duch.

– Fakt, że do 2013 roku pan Rostowski przymykał oko na nieprawidłowości w zakresie podatku VAT, jest powszechnie znany. Jako dziennikarz wielokrotnie opisywałem te sytuacje. Owszem, politycy poprzedniego rządu sporo mówili o karuzelach VAT-owskich, ale niewiele z tym robili. Tak naprawdę realna walka z przestępcami rozpoczęła się po 2015 roku za sprawą ówczesnego ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Dzięki temu zyskał sobie uznanie na arenie międzynarodowej – wskazał dziennikarz ekonomiczny i śledczy.

Wojciech Surmacz podkreślił, że karuzele VAT były zmorą nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej. Szacuje się, że 10 proc. całego podatku od towarów i usług płaconego w krajach Wspólnoty było wyprowadzane w postaci wyłudzeń. – Niestety duża część tego VAT-u była wyprowadzana w Polsce – dodał rozmówca Polskiego Radia 24.

Jacek Rostowski stwierdził na Twitterze, że ze zniecierpliwieniem czeka na to, kiedy będzie zeznawał przed członkami komisji ds. VAT. Podkreślił, że wtedy „absurdalne zawiadomienie zostanie zdemaskowane jako czysto polityczne”.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 28.11.18

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marian Szołucha: komisja VAT ma szanse dojść do zaskakujących wniosków

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 20:02
- Z każdą minutą tego przesłuchania coraz szerzej otwierały mi się oczy. Ta komisja ma szanse dojść do zaskakujących wniosków. Chodzi bowiem o największą aferę finansową w historii III RP, większą niż wszystkie inne razem wzięte - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Szołucha, ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu "Vistula". Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT przesłuchała w środę pierwszego świadka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: działania dotyczące uszczelnienia systemu VAT były destrukcyjne

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 11:18
- Kluczowe decyzje odnośnie ryzyka finansowego podejmowali Donald Tusk i Sławomir Nowak. Wczorajsze przesłuchanie wskazuje, że były premier dobrze wiedział o tym, co się dzieje - zauważył profesor Zbigniew Krysiak z Zakładu Zarządzania Ryzykiem przy Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji w Szkole Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń