X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rektor WUM kilkukrotnie minął się z prawdą". Karol Gac o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 22:30
- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do szczepień. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24/MR
morawiecki 1200 twitter.jpg
Premier: jestem zirytowany zachowaniem tych, którzy szczepili się poza kolejnością

Zgodnie z programem szczepień w pierwszej kolejności przeciw COVID-19 powinni być szczepieni m.in. medycy i pracownicy DPS-ów. Tymczasem w Centrum Medycznym WUM szczepienia otrzymała grupa osób, które prawo do szczepień powinny mieć w późniejszym etapie.

Powołana przez rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga komisja wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień. Później podano, że dr n. med. Ewa Trzepla została odwołana przez radę nadzorczą spółki Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. ze stanowiska prezesa zarządu.

Czytaj także:

Karol Gac, który był gościem Polskiego Radia 24, podkreślił, że "raport wewnętrzny WUM-u wskazał tylko nieprawidłowości". - O tym wszyscy wiemy. Celebryci, którzy się zaszczepili, zrobili to poza jakąkolwiek kolejnością i wbrew obowiązującym przepisom. Nie wiemy jednak, jak do tego doszło - stwierdził.

gaciong 1200 pap.jpg
Rektor WUM tłumaczy się ze szczepień celebrytów. "Jest mi niezmiernie przykro"
Posłuchaj
23:12 Gac.mp3 Karol Gac: Rektor WUM-u powinien się podać do dymisji (Północ - Południe/PR24)

- Konsekwencji personalnych za bardzo nie ma. Co prawda odwołano prezes zarządu podległej spółki, ale mam wrażenie, że jest to próba ratowania wizerunku rektora - zauważył. - Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powinien się podać do dymisji. Nie spodziewam się jednak takiej decyzji. Nie zrezygnuje sam ze stanowiska - powiedział.

- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do tych szczepień, nie wie, kto był zaszczepiony. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że... był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą. Jak to świadczy o nim, jako o człowieku? - pytał.

***

Tytuł audycji: "Północ - Południe"
Prowadził: Piotr Wąż
Gość: Karol Gac (DoRzeczy.pl)
Data emisji: 04.01.2021
Godzina emisji: 21.35

PR24/PAP
pb

Czytaj także

Pierwsze efekty kontroli WUM. Odwołano prezes zarządu podległej spółki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 19:50
- Dr n. med. Ewa Trzepla została odwołana przez Radę Nadzorczą spółki Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. ze stanowiska prezesa zarządu - poinformowała w poniedziałek rzecznik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Marta Wojtach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sutkowski o szczepieniu celebrytów poza kolejką: mam nadzieję, że nie będzie to już miało miejsca

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 21:35
- Z punktu widzenia etycznego należy postawić pytanie czy było to działanie zgodne z etyką i duchem tego wszystkiego co o Narodowym Programie Szczepień mówiono - powiedział dr Michał Sutkowski. Odniósł się w ten sposób do szczepienia przez Warszawski Uniwersytet Medyczny wpływowe osoby i celebrytów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokazuje skalę alienacji olbrzymiej części elit". Prof. Chwedoruk o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 21:27
- Afera szczepionkowa pokazuje skalę alienacji olbrzymiej części elit społecznych. Alienacji, która stała się jedną z przyczyn porażek opozycji w wyborach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń