more_horiz

Rola i udział mężczyzn w narodzinach dzieci

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 18:00
– Był to jeden z najbardziej romantycznych momentów i duchowych przeżyć w moim życiu – powiedział Adam Abd El Al z Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie. W ten sposób wspominał obecność przy narodzinach swojego dziecka. W audycji "Ideologika" jednym z poruszonych tematów była rola i uczestnictwo mężczyzny w chwili narodzin.
Audio
  • 10.03.18 Adam Abd El Al: Moment narodzin mojego dziecka był dla mnie czymś wyjątkowym
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Adam Abd El Al dodał, że szczególnie ważnym było dla niego wspieranie żony w trudach związanych z rodzeniem dziecka. – Każde dotknięcie czoła czy ręki małżonki było dla mnie niezwykle piękne. Próbowałem odczuwać ból, z którym musiała się zmagać. Było to dla mnie wyjątkowe przeżycie. Kiedy dziecko przyszło na świat, to chciałem je jak najszybciej przytulić. Nie czekałem aż zostanie umyte i wyczyszczone, nie przeszkadzało mi to – podkreślił.

Zdaniem ks. ewangelickiego Michała Jabłońskiego moment narodzin dziecka jest jedną z tajemnic ustanowionych przez Boga. Z tego też powodu mężczyzna nie powinien uczestniczyć w chwili, w której na świat przychodzi nowy człowiek.

– Być może jest to jakiś anachronizm, ale ja go lubię i doceniam. Miałem możliwość obecności przy rodzącej żonie, ale nie skorzystałem z niej. Są pewne tajemnice boskie, które powinny stanowić element tabu lub sakrum. W żadnym miejscu Biblii nie było wzmianki mówiącej o uczestnictwie mężczyzny w czasie rodzenia – wskazał pastor.

Swoim zdaniem na temat obecności mężczyzny w momencie narodzin dziecka podzielił się również pallotyn ks. Ryszard Halwa.

Ponadto w audycji poruszono również inne tematy związane z religią i wiarą.

"Ideologikę" prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

____________________ 

Ideologika - wszystkie audycje w Polskim Radio 24

Data emisji: 10.03.18

Godzina emisji: 17.15


Zobacz także

Zobacz także