X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rafał Ziemkiewicz: istnieje silny lobbing prasowy, by Stefana Michnika przedstawić jako ofiarę

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 15:15
– Gdyby pan Stefan Michnik nie był bratem Adama Michnika, to pewnie inaczej wyglądałaby ta sprawa – zauważył Rafał Ziemkiewicz z tygodnika "Do Rzeczy". W audycji "Jakim Prawem?" rozmowa o skomplikowanej kwestii ekstradycji do Polski asesora sądowego z okresu PRL, któremu zarzuca się ludobójstwo.
Audio
  • 24.02.19 Rafał Ziemkiewicz: „Istnieje próba przedstawienia Stefana Michnika jako ofiarę nacjonalistycznej nagonki (…)”.
Rafał Ziemkiewicz
Rafał ZiemkiewiczFoto: PR24/TB

Stefan Michnik od wielu lat mieszka w Szwecji. Posiada również obywatelstwo tego kraju. 12 lutego Sąd Rejonowy w Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie Michnika polskim władzom, mimo Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wobec niego wystawiono. Jako powód odmowy wskazano m.in. na przedawnienie zarzucanych czynów.

– Wyrok nie jest ostateczny. Ambasador Szwecji stwierdził, że Polsce przysługuje odwołanie do wyższej instancji. Znaczenie w tej sprawie może mieć szwedzkie obywatelstwo pana Michnika. Są kraje, które starają się bronić swoich obywateli na różne sposoby. Ponadto wydaje mi się, że gdyby pan Stefan Michnik nazywał się inaczej i nie był bratem Adama Michnika, to pewnie wyglądałoby to w odmienny sposób – dodał Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta wskazał, że w Polsce istnieje silny lobbing prasowy, by Stefana Michnika przedstawić jako ofiarę "jakiejś nacjonalistycznej nagonki, która prowadzona jest przeciwko bratu Adama Michnika". – Jest próba ukazania go jako staruszka, którego polskie władze czepiają się nie wiadomo z jakiego powodu, chyba tylko po to, by wywrzeć zemstę na redaktorze naczelnym "Gazety Wyborczej". Warto przypomnieć, że na Zachodzie ma ona fantastyczną prasę i przedstawia się go, jako wielkiego intelektualistę i bohatera, który ocalił Polskę, a teraz ścigany jest przez wrednych antysemitów - powiedział dziennikarz.

Argumentem, którym mógł kierować się szwedzki sąd przy odmowie wydania Stefana Michnika polskim władzom, zdaniem Rafała Ziemkiewicza mogło być to, że w Polsce żyli lub nadal żyją sędziowie o jeszcze większych zbrodniach na sumieniu.

– Który z nich został osądzony? Którego z nich skazano? Jeżeli była kampania w obronie Michnika, to właśnie ta kwestia mogła zostać użyta, że jest to polityczne prześladowanie i zamówienie na tego właśnie człowieka, który dawno temu uciekł do Szwecji i przyjął tamtejsze obywatelstwo, a ci, którzy byli w Polsce, dożyli swoich dni w spokoju lub nadal żyją – stwierdził.

Audycję "Jakim Prawem?" prowadził mec. Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 24.02.2019

Godzina emisji: 14.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Warzocha o Stefanie Michniku: powinien odpowiedzieć za swoje haniebne czyny

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 18:28
– Niestety czas nie gra na naszą korzyść, a do tej pory Stefan Michnik nie poniósł żadnych konsekwencji i kary za zbrodnie, które ma na swoim sumieniu – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha. – Nie zgadzamy się z tym – dodał. We wtorek Sąd Rejonowy w Goeteborgu nie wyraził zgody na wydanie polskim władzom stalinowskiego prokuratora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia. Publicyści o odrzuceniu wniosku o ekstradycję Stefana Michnika

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:28
Wniosek o ekstradycję Stefana Michnika nie miał żadnego sensu. Zgodnie ze szwedzkim prawem ten człowiek nie mógł zostać wydany Polsce - mówił w Debacie Dnia Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". W Polskim Radiu 24 sprawę odmowy ekstradycji Michnika komentował również Miłosz Lodowski, publicysta. 
rozwiń zwiń