X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakim prawem. Czym jest upadłość konsumencka?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 08:01
- Upadłość konsumencka jest skierowana do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jeżeli ktoś prowadzi firmę, to może ogłosić upadłość przedsiębiorcy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Karolina Klunder, radca prawny.
Audio
  • 16.03.19 Jakim prawem. Karolina Klunder, radca prawny
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: vchal/shutterstock.com/cc

- Po 2015 roku zwiększyła się w sądach liczba spraw dotyczących upadłości konsumenckiej. Jest ona coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób korzysta z jej dobrodziejstwa - zauważyła Karolina Klunder. Prawniczka podkreśliła, że upadłość konsumencka jest skierowana do wszystkich osób, które popadły w pętle zadłużenia. - Nieudane inwestycje, choroby, czy chociażby niekorzystny kurs franka szwajcarskiego. Wszystko może mieć wpływ - dodała.

Gość programu informowała, że upadłość konsumencka jest największym dobrodziejstwem dla osób, które są zadłużone z tytułu kredytów hipotecznych. - Trzeba opisać swoją sytuację w taki sposób, żeby sąd doszedł do przekonania, iż popadliśmy w zadłużenie z przyczyn niezależnych od nas - podkreśliła Karolina Klunder.

Jak wskazano, najczęściej na upadłość konsumencką decydują się mieszkańcy województw: mazowieckiego (20 proc.), śląskiego (11,9 proc.) oraz małopolskiego (8,4 proc.); większość stanowią kobiety. Co czwarty bankrut ma między 36-45 lat, ale powoli rośnie też udział dłużników po 56 roku życia.


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Audycję prowadził Artur Wdowczyk.

Polskie Radio 24

-----------------------------------

Data emisji: 16.03.2019

Godzina emisji: 7.09

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gospodarka rośnie, a zatory płatnicze nadal blokują polskie firmy. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 22:50
Dlaczego mimo dobrej sytuacji w gospodarce firmy nadal mają kłopoty z zatorami płatniczymi, a konsumenci z regulowaniem na czas swoich należności?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej bankrutów. Niepokojące dane Biura Informacji Kredytowej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 09:34
Ponad 6,5 tysiąca osób ogłosiło w Polsce upadłość w 2018 roku - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. To o jedną piątą więcej niż w 2017 roku. Ich nieopłacone zobowiązania przekraczają 732 mln zł.
rozwiń zwiń