X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata PR24. "W politycznej przestrzeni mamy smutną inflację afer"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 11:49
Jaki jest wizerunek Prawa i Sprawiedliwości po trzech latach rządów? Czy działania opozycji są skuteczne? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć publicyści: Karol Gac (Do Rzeczy), Adam Buła (Polska The Times), Dawid Wildstein (TVP).
Audio
  • 05.01.19 Debata PR24. Karol Gac (Do Rzeczy), Adam Buła (Polska The Times), Dawid Wildstein (TVP) o wizerunku największych polskich partii politycznych
Sejm RP. Zdjęcie ilustracyjne.
Sejm RP. Zdjęcie ilustracyjne.Foto: sejm.gov.pl

- Rok temu rozmawialibyśmy o tym, czy PiS ma szansę na wymarzoną konstytucyjną większość. Dziś zastanawiamy się, czy w najbliższych wyborach prześlizgnie się ze zdolnością koalicyjną, która pozwoli utrzymać rządy. Jest to efekt tylko ostatniego roku - powiedział Adam Buła. Publicysta dodał, że partia rządząca wiele straciła na tym, że opozycja na stałe przyklepała im wizerunek antyeuropejski i polexitowy. - Ostatnia nominacja Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji jest już lekką schizofrenią. Dwa tygodnie temu zrobili wielkie wydarzenie pod tytułem PiS kocha Europę, a potem wykonali tak "memogeniczne" decyzje - ocenił dziennikarz.

Czytaj więcej
andruszkiewicz 1200 pap.jpg
Adam Andruszkiewicz apeluje o wsparcie. "Trwa na mnie nagonka"

Karol Gac przypomniał, iż "PiS na ostatnich konwencjach zdiagnozowało, że Polacy potrzebują spokoju i stabilizacji". - Być może jest to próba odpowiedzi na frustrację i zmęczenie permanentnym konfliktem. Zobaczymy, czy partia rządząca umiejętnie wypracuje taką narrację i odpowiednio ją sprzeda - mówił dziennikarz. Publicysta zaznaczył jednak, że "polityka jest sztuką emocji". - Bardzo często jest tak, że najlepiej do wyborców trafiają proste fakty. Histeria wokół wiceministra Andruszkiewicza, którą wykreowano do absurdu bardzo szubko zostanie przykryta czymkolwiek innym - dodał.

- Ujmujące jest, że partia, która ma w swoich szeregach Romana Giertycha odkryła w sobie typ cnoty i krytykuje wiceministra Adama Andruszkiewicza. Radykalny atak może trafić do szeregu środowisk, ale dla przeciętnego wyborcy jest tylko rozdmuchaną hucpą - stwierdził Dawid Wildstein. Publicysta ocenił również, że "to co się stało za rządów PO-PSL przyklepało smutną inflację afer". - To niepokojące zjawisko, którego nie daje się odwrócić. PiS bardzo mocno pokazuje jednak błyskawiczną reakcję, a PO udawała że problemu nie ma. Partie rządzącą ratują też programy społeczne - komentował gość programu.

Więcej w całej audycji.

Debatę Polskiego Radia 24 prowadził Jerzy Jachowicz. 

PR24/jp

___________________

Data emisji: 05.01.19

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Telus: wizja Polski i odmienne wartości. To przede wszystkim różni PiS i PO

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 21:00
– Logika rządzenia koalicji PO-PSL opierała się na tym, by wszystko wyprzedać i zniszczyć. My stawiamy na to, by wszystko co polskie łączyć – powiedział Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Ponadto reagujemy na głos społeczeństwa. Przed 2015 rokiem było zupełnie inaczej – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Chudkiewicz: przyspieszone wybory to zbyt duże ryzyko i nie sądzę, że zostanie ono podjęte

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 07:07
– W 2007 roku Jarosław Kaczyński dość mocno "przejechał się" na przyspieszonych wyborach. Dlatego nie sądzę, by zdecydował się na ich przeprowadzenie – ocenił Maciej Chudkiewicz z TVP3. W noworocznej odsłonie audycji "Wróżenie z Faktów" dyskusje o możliwych scenariuszach na polskiej scenie politycznej w 2019 roku. Swoimi przewidywaniami podzielił się również Rafał Ziemkiewicz z tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń