X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nord Stream 2. "Rosjanie wykorzystują energetykę do polityki"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 21:49
Według estońskich służb specjalnych budowany gazociąg Nord Stream 2 to jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa Europy. Między innymi na ten temat rozmawiali goście Polskiego Radia 24: Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i Wojciech Jakóbik (Biznes Alert).
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Ksanawo

Wojciech Jakóbik w jednym ze swoich artykułów opisał raport estońskiego wywiadu. - Służby patrzą z punktu widzenia bezpieczeństwa także na projekty pozornie ekonomiczne. Nord Stream 2 jest narzędziem polityki zagranicznej Rosji. Może być wykorzystany na przykład do rozmieszczenia aparatury podsłuchowej. Jego budowa może być pretekstem do działań floty rosyjskiej, która na Morzu Bałtyckim już wielokrotnie dopuszczała się różnych incydentów. Oczywiście estoński raport, o którym pisałem, jest dosyć ogólnikowy. Jest w nim kilka zdań o Nord Stream 2. Natomiast faktycznie Rosjanie wykorzystują energetykę do polityki. Nie boją się prowokować Zachodu i mogą w tym celu wykorzystać Nord Stream 2 – powiedział dziennikarz w Polskim Radiu 24.

Marcin Roszkowski z kolei zaznaczył, że silne państwo może współpracować z kim chce i nie musi pytać innych o zgodę w tej kwestii. - Jeżeli Rosja chce się dogadać z Niemcami, a Niemcy z Rosją, to się po prostu dogadują i cała opowieść o solidarności europejskiej, o wspólnym bezpieczeństwie, nagle rozpływa się w morskiej pianie. Rosja po prostu wybiera poszczególne kraje i rozgrywa je bilateralnie, mimo że te kraje, jak na przykład Republika Federalna Niemiec, mają pewne zobowiązania, bo są w Unii Europejskiej, w NATO i w różnych innych strukturach, w których my także uczestniczymy – podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 21.03.2019

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski: mam obawy w sprawie zmian przepisów dotyczących Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 19:23
Europosłowie z komisji przemysłu i energii poparli zmiany w przepisach, które mają utrudnić powstanie Nord Stream 2. Polska i większość krajów naszego regionu uważa, że rurociąg jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej. Dzisiejsza decyzja europosłów przybliża wejście w życie znowelizowanej dyrektywy gazowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Polsce zależy na opóźnieniu Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 14:35
- Są informacje, że Niemcy chcą obejść trzeciego zapisu energetycznego przez stworzenie nowej spółki celowej tylko do zarządzania niemieckim odcinkiem Nord Stream 2 na terytorium swojego kraju. Wydłuży to jednak czas realizacji tego projektu, zwiększy także koszty ponoszone przez podmioty kredytujące przedsięwzięcie – mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki z portalu biznesalert.pl.
rozwiń zwiń