X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bartosz Kownacki o PGZ: trzeba zacząć myśleć, że nie produkujemy tylko dla polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 21:06
- Musi się zmienić mentalność polskich zakładów zbrojeniowych i ludzi, którzy w nich pracują. Trzeba zacząć myśleć, że nie produkujemy tylko dla polskiej armii, a prezesi muszą być rozliczani z wynajdowania nowych rynków zbytu poza granicami kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 były wiceszef MON Bartosz Kownacki.
Audio
  • 18.04.19 Bartosz Kownacki (PiS) o Polskiej Grupie Zbrojeniowej
Bartosz Kownacki
Bartosz KownackiFoto: PR24

- Mam nadzieje, że Polska Grupa Zbrojeniowa jest fundamentem poprawiającym obronność kraju. Jednak w czasie 2-3 lat z bardzo przeciętnych zakładów zbrojeniowych zebranych w jedno ciężko zrobić silny koncern. Na budowę silnej grupy zbrojeniowej potrzeba dwóch dekad - zauważył Bartosz Kownacki. Były wiceminister obrony narodowej podkreślił jednak, że są szanse na ty, by w Polsce powstał silny koncern zbrojeniowy. - Rozpoczął się proces konsolidacji naszego przemysłu i przez najbliższych 10 lat wydamy grubo ponad 100 miliardów złotych na modernizacje armii. Te pieniądze mogą trafić do polskich firm - dodał.

Czytaj więcej
wyrzutnia rakiet patriot shutterstock free 1200.jpg
Jakiego sprzętu najbardziej potrzebuje armia RP? Komentarze

Gość programu zaznaczył, że zła kondycja polskiego przemysłu zbrojeniowego wynika z niedoinwestowania i okradania zakładów realizujących zamówienia dla armii. - Polskie zakłady zbrojeniowe nie były modernizowane dlatego, że pieniądze z nich wypływały. W wielu z nich technologie produkcji uzbrojenia są sprzed drugiej wojny światowej - mówił.

Bartosz Kownacki stwierdził również, że polskie koncerny zbrojeniowego muszą być wspierane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. - Resort musi się zajmować promocją przemysłu zbrojeniowego. Tak jest na całym świecie, że odpowiednie agendy państwa wspierają rodzime organizacje - komentował były wiceszef MON.

Czytaj więcej
pgz1200.jpg
Przemysł zbrojeniowy. Jakie wnioski należy wyciągnąć po sytuacji wokół PGZ?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 20.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: wzmocnienie zdolności obronnych naszego kraju to priorytet

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 11:53
– Obecny rząd jako priorytet stawia bezpieczeństwo Polski. Dlatego nasze wojsko musi być liczniejsze i wyposażone w nowoczesny sprzęt – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Sformowanie nowej dywizji na wschodzie Polski stanowi o wzroście możliwości związanych z ochroną państwa – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak o Fort Trump: jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia celu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 21:40
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że jesteśmy bardzo blisko powstania tak zwanego Fortu Trump - stałej bazy amerykańskich wojsk w Polsce. 
rozwiń zwiń