X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

7x24. Czy Święto Niepodległości może łączyć?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 11:23
- W USA i wielu krajach Europy Zachodniej opozycja również ostro atakuje rząd. Są jednak takie momenty, uroczystości, rocznice, które łączą. Opozycja w Polsce tego nie widzi - powiedział w audycji 7x24 Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni), Elżbieta Zielińska (Kukiz'15), Jerzy Wenderlich (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej) i Julia Zimmermann (Razem).  
Audio
  • 11.11.18 7x24. Czy Święto Niepodległości może łączyć?
Goście audycji 7x24
Goście audycji 7x24Foto: PR24

- Są sprawy, które wykraczają poza doraźne spory i rozłamy. To bezpieczeństwo, poziom życia Polaków czy dobre imię Polski (…). Szukajmy tego, co nas łączy, co pozwala budować wspólnotę, przyczynia się do wzmacniania pozycji kraju. Myślę, że wszyscy się zgodzimy, że dialog przynosi więcej pożytku niż dwa monologi - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do świętowania 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Politycy w Polskim Radiu 24 komentowali słowa szefa rządu.

- Łatwo się mówi, a trudniej realizuje. Kiedy jednak przedstawia się swoje marzenia, trzeba wiedzieć, że można je zrealizować. Trzeba tylko chcieć. Premier Morawiecki powiedział, że powinniśmy szukać tego, co nas łączy, że dialog jest ważny. Nie widzę jednak z jego strony zbyt dużo chęci i talentu, aby łączyć i rozmawiać - wskazywał na naszej antenie Jerzy Wenderlich. - Premier Morawiecki mówi o zgodzie, ale jednocześnie nie wykonuje kroku wstecz. To wyciąganie ręki jest czysto metaforyczne - dodawał Julia Zimmermann. 

Ryszard Czarnecki z kolei podkreślił, że patriotyzm powinien jednoczyć. - W USA i wielu krajach Europy Zachodniej opozycja również ostro atakuje rząd. Są jednak takie momenty, uroczystości, rocznice, które łączą. Opozycja w Polsce tego nie widzi - ocenił polityk PiS. - Dla opozycji miłość do Ojczyzny jest znacznie mniej ważna niż nienawiść do PiS. Anty-PiS jest destrukcyjny dla Polski, to nie jest propozycja dla państwa - zaznaczył gość PR24. 

 - Społeczeństwo jest bardzo zmęczone sporem, który w Polsce trwa. Często jest to konflikt prymitywny. Mówi się o tym, co ktoś powiedział, a nie rozmawia się o naprawdę ważnych sprawach. Czy politycy w tym momencie są w stanie wznieść się ponad spory? Patrząc na ostatnie posiedzenie Sejmu, mam wrażenie, że jeszcze nic strasznego się nie stało, coś, co pozwoliłoby im na wyjście z politycznych gierek. Potrafimy się łączyć w obliczu tragedii - komentowała Elżbieta Zielińska. 

Zdaniem Piotra Ikonowicza, politycy w większej mierze powinni skupić się na służeniu społeczeństwu niż na politycznych sporach. - PO i PiS dominują w głównym nurcie debaty publicznej. Ale jest jeszcze druga Polska, której nie reprezentuje ani PiS, ani PO. To Polska biedna, przegrana, która chyłkiem pakuje walizki i wyjeżdża z kraju za chlebem - mówił polityk.

- Ze smutkiem patrzę na to, co się dzisiaj dzieje. Jeżeli jeździ się poza Polskę, tam się donosi na kraj, głosuje za sankcjami, to dla mnie jest to jedna, wielka zdrada - wskazywał Jarosław Porwich, odnosząc się do działań polityków opozycji na arenie międzynarodowej. 

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Katarzyna Gójska

Polskie Radio 24/zz

-------------------------------

Data emisji: 11.11.18

Godzina emisji: 9.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: odprawiono mszę św. za ojczyznę z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 11:32
Msza św. w intencji ojczyzny z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego została odprawiona w niedzielę rano w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk: to, co nas łączy jest o wiele mocniejsze i ważniejsze, to jesteś ty Polsko

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 11:00
- Na co dzień spieramy się o kształt i przyszłość Polski, czasami za mocno, wybacz nam Polsko, ale to co nas łączy jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze, bo to jesteś ty Polsko - powiedział w niedzielę szef Rady Europejskiej, b.premier Donald Tusk. "Kochamy Cię Polsko" - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed Świątynią Opatrzności upamiętniono Ojców Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 11:34
Na dziedzińcu Świątyni Opatrzności Bożej prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, wzięli udział w ceremonii nadania imion siedmiu dębom, upamiętniającym Ojców Niepodległości. 
rozwiń zwiń